HC Colligo se vrátí do Břeclavi

Hokejový tým HC Colligo Břeclav, který hrál v letech 2000-2002 druhou ligu, se opět vrátí na břeclavský led. V sobotu 30. března v 16 hodin nastoupí bývalí hráči tohoto týmu v benefičním utkání proti HC Zetor Brno, v jehož sestavě se představí slavní hráči brněnského hokeje.

V dresu Colliga se břeclavští fanoušci mohou po letech opět těšit na jména jako Petr Žurek, Petr Pokorný, Michal Hoza, Jan Habrovec, Tomáš Kočvara nebo Vladimír Veselský. Trenérského kormidla se pro tento duel ujmou Karel Buřič a Emil Šnoblt mladší. 

Brněnský dres obléknou mimo jiné brankář Adam Svoboda (dvojnásobný mistr ČR a mistr světa 2005), bývalý trenér a hráč Břeclavi Pavel Nohel, Radek Haman, František Ševčík nebo Zdeněk Blatný (mistr světa do 20 let). Trenéry budou Lubomír Hrstka a Karel Nekola.
Předprodej vstupenek probíhá každý den od 12 do 18 na zimním stadionu v Břeclavi. Výtěžek ze vstupného bude věnován dětskému oddělení nemocnice Břeclav. Akci podpořilo i město Břeclav, které poskytlo zdarma ledovou plochu.

Tým HC Colligo Břeclav existoval jen dvě sezony, ve kterých hrál II. ligu. Nováčkovskou sezonu 2000/2001 zvládl tým pod vedením Emila Šnoblta st. a Karla Buřiče velmi dobře, když základní část skončil na 4. místě. Ve čtvrtfinále trochu nešťastěn vypadl s Přerovem, když v rozhodujícím domácím utkání před tehdejší rekordní druholigovou návštěvou 2650 platících diváků podlehl svému soupeři 3:4. Před začátkem druhé sezony se stal hlavním trenérem Jiří Vodák a týmu už se tolik nedařilo. Nevyšel mu zejména závěr základní části a nakonec zůstal na 9. místě, těsně před branami play-off. Po sezoně majitel týmu koupil prvoligovou licenci od Ytongu Brno, uvažovalo se o tom, že Břeclav bude jeho farmářským týmem, ale nakonec se nenašly potřebné finance, druholigovou licenci získal Pelhřimov a krátká historie Colliga skončila.

Colligo - Zetor.jpg