Hejtman Jan Grolich v Břeclavi

Hejtman: Břeclav jde ostatním příkladem

Očkovací centrum, magnetická rezonance nebo velký výrobní podnik. Jihomoravský hejtman Jan Grolich dnes strávil půlden v Břeclavi, aby s vedením města, ale také nemocnice, probral několik důležitých bodů. 

Na pořadu dne bylo zejména okresní očkovací centrum, které by mělo vzniknout v Domě školství. „Břeclav jde ostatním příkladem. Přesně tak to má vypadat. Prostory jsou na pročkování mnoha set lidí denně ideální a disponují bezbariérovým přístupem. Navíc je v těsné blízkosti parkoviště s dostatečnou kapacitou,“ chválil si spolupráci s Břeclaví hejtman. „Dům školství, kde v současnosti ještě probíhají drobné vnitřní stavební a elektrikářské práce, bude do 14 dnů plně připraven s tím, že může kdykoliv začít plnit funkci okresního očkovacího centra,“ doplnil hejtmana starosta Břeclavi Svatopluk Pěček. Spuštění očkovacích center, kterých vznikne vždy několik v každém kraji České republiky, se předpokládá v nejbližších době. Záležet ale bude zejména na tom, kdy do Česka začnou proudit dodávky vakcín ve vyšším počtu. V Jihomoravském kraji by mělo vzniknout pět až sedm očkovacích center.      

S břeclavským starostou Svatoplukem Pěčkem a místostarostou Richardem Zemánkem probíral nový jihomoravský hejtman mimo jiné také možnosti úprav a oprav krajských silnic ve městě, společně pak zamířili do břeclavské nemocnice, kde s ředitelem nemocnice Petrem Baťkou oficiálně uvedli do provozu magnetickou rezonanci. „Zde musím poděkovat vedení nemocnice a také svým předchůdcům na kraji, kteří tento projekt dotáhli,“ ocenil hejtman. „Lidé konečně nebudou muset jezdit na magnetickou rezonanci do vzdálenějších měst, což samozřejmě pacienti břeclavské nemocnice uvítají. Věřím, že je to skvělá zpráva pro mnoho obyvatel Břeclavi a širokého okolí,“ zaznělo od místostarosty Zemánka.    

 „Cesta byla trnitá, ale díky Jihomoravskému kraji a skvělé spolupráci jsme ve finále, a po zkušebním provozu budou moci naši pacienti magnetickou rezonanci naplno využívat,“ uvedl ředitel Nemocnice Břeclav Petr Baťka s tím, že spuštění ostrého provozu je plánováno na začátek února. Hejtman si poté prošel celou nemocnici, aby zjistil, do čeho bude v krajském zařízení potřeba v dohledné době investovat. 

Hejtman zavítal poprvé od svého zvolení také do obřího výrobního závodu společnosti Alcaplast, která zaměstnává přes 600 pracovníků. Majitelé jedné z nejvýznamnějších firem Břeclavska František Fabičovic a Radka Prokopová hejtmana provedli areálem, zejména s ním ale diskutovali na téma nedostatku pracovních sil ve výrobních podnicích, který zásadním způsobem ovlivnila situace kolem koronaviru.