Hobby market v Břeclavi?

Poblíž nákupního centra Tesco v Břeclavi by mohlo vzniknout nové obchodní centrum. Investor, který je zároveň majitelem areálu, v němž sídlí společnost LINDE + WIEMANN CZ, s.r.o., chce zastupitele požádat o změnu územního plánu.

Vedení radnice bude s investorem jednat, stejně jako s každým, který přichází s podobnými návrhy. Součástí jednání budou samozřejmě také schválené Zásady pro výstavbu ve městě, které v Břeclavi platí. „V roce 2016 hlasovali obyvatelé proti výstavbě obchodních center v bývalé Tranze a v cukrovaru. Tento výsledek stále respektujeme. Možnou výstavbu obchodního centra na periferii jednoznačně podmiňujeme rozšířením okružní křižovatky u Tesca o bypass a vyřešením dílčího dopravního napojení, stejně jako u jiných záměrů.“ Výstavba tzv. bypassu by měla podle radnice proběhnout na náklady investora.

 

Původní kruhový objezd vznikl společně s prvním obchodním areálem v roce 2007. Během let se stal překážkou pro plynulý provoz ve městě, protože jeho vytíženost výrazně vzrostla. O provozování prodejen mají podle investora zájem řetězce Kaufland nebo Lidl, o případné otevření hobby marketu se zajímají Hornbach nebo Mountfield. Nabídka pro obyvatele by byla rozšířena ještě o služby typu zámečnictví nebo o další menší provozovny.