Hraniční přechod Břeclav – Reintal bude uzavřen

Pro četné dotazy občanů potvrzujeme, že v souvislosti s nouzovým stavem, který vláda vyhlásila prozatím na 30 dní, bude hraniční přechod Břeclav – Reintal od soboty uzavřen. Uzavřena budou také další místa v okolí Břeclavi, přes která bylo možno doposud hranice překročit (na Bernhardsthal, Katzelsdorf). Nejblíže Břeclavi bude možno překročit hranice s Rakouskem v Mikulově. Pro osoby prokazatelně pravidelně překračující hranice (zejména pro pracovníky) bude v časech od 5 do 23 h možno přejet z/do Rakouska také přes přechod Valtice – Schrattenberg. Překročit hranici zde budou moci pouze lidé, pracující ve vzdálenosti do 100 km od státní hranice s Českou republikou a osoby, které prokáží důvody zvláštního zřetele. 

Ostatní občané České republiky mají na základě mimořádných opatření vyhlášených Vládou ČR 
OD 16. BŘEZNA ZAKÁZÁNO CESTOVAT DO ZAHRANIČÍ. 

Upozorňujeme rovněž občany, že Policie ČR bude hraniční linii a hraniční přechody kontrolovat. 

Pro úplnost, související s blízkostí slovenské hranice s Břeclaví, dodáváme, že cestovat už nyní nemohou Češi ani na Slovensko, které v souvislosti s opatřeními proti šíření pandemie koronaviru uzavřelo hranice. Vstup do země Slováci umožní jen lidem, kteří mají v zemi trvalý, přechodný pobyt nebo jiné povolení k pobytu.

O TERMÍNU UKONČENÍ OPATŘENÍ V RÁMCI NOUZOVÉHO STAVU, OTEVŘENÍ PŘECHODŮ A MOŽNOSTI VYCESTOVAT DO ZAHRANIČÍ VÁS BUDEME INFORMOVAT.

Více informací o aktuální situaci naleznete rovněž na https://www.mvcr.cz/