Interaktivní mapa pomůže s parkováním

Víte, kde jsou v Břeclavi parkovací zóny pro rezidenty? Kolik stojí parkovací karta na rok? Nebo kde můžete stát 30 minut s parkovacím kotoučem zdarma? Snadná pomoc.

Město Břeclav spustilo na adrese mapy.breclav.eu  geografický portál, který je rozcestníkem k mapovým službám poskytovaným občanům. Bude postupně rozvíjen a doplňován o další aplikace. Již nyní zde naleznete interaktivní mapu, na které je barevně vyznačené parkování pro rezidenty a placené parkovací zóny.

Orientační mapka je dostupná také pro chytré mobilní telefony. „Dříve jsme měli k dispozici jen tištěnou mapku, která ale nebyla i kvůli velikosti úplně ideální. Navíc jakékoliv změny v parkování ve městě by znamenaly další a další tisk. Nově jsme tedy spustili interaktivní orientační mapu zón včetně parkovacích automatů. Kliknutím na konkrétní zónu se objeví podrobné informace s cenami za parkování,“ uvedl velitel městské policie Stanislav Hrdlička.

„Město už v loňském roce začalo s postupným zveřejňováním interaktivních map. Díky tomu mohou občané očekávat další důležité informace v geografické podobě. Například už nyní je zveřejněna mapová informace o termínech blokového čištění v roce 2018. Najdou zde také ale vyhlášku o technické mapě nebo aplikaci pro hlášení závad ve městě,“ uvedl tajemník úřadu Zdeněk Opálka.