Jak kupovat autobusové jízdenky v Břeclavi

Změny v odbavení čipovými kartami

Bankovní karta – nejjednodušší řešení

Ve všech autobusech městské i linkové dopravy v Břeclavi lze platit za jízdné bankovní kartou. Jedna cesta po Břeclavi vyjde na 10 Kč, dítě a mládež do 18 let a studenti 18 až 26 let platí 2 Kč. Při platbě v hotovosti je cena dvojnásobná.

Bankovní kartu lze pořídit i pro děti v řadě bank zdarma nebo za malý poplatek. Lze nastavit jen minimální povolenou částku k placení – např. 100 Kč na měsíc, dle banky.

Nejlepším řešením je pořídit si výhodnou předplatní jízdenku (dospělí 280 Kč / měsíc, děti 70 Kč / měsíc) – opět na bankovní kartě, vše koupíte z domova přes eshop.idsjmk.cz, není nutno nikam chodit.

Karta BORS

O své peníze na ní uložené nepřijdete! Můžete ji používat až do 30. června 2021, nabíjet lze do 31. ledna 2021. Doporučujeme spotřebovat zůstatek a přejít na bankovní kartu.

Pokud jste na ní měli k 15. 8. předplatní jízdenku – platí do konce platnosti.

Pro novou předplatní jízdenku je třeba zajít na Kontaktní centrum IDS JMK na vlakovém nádraží – ve spojovací chodbě k autobusovému nádraží. Zde je potřeba načíst vaši kartu a řídit se dle dalších pokynů.

Vrácení peněz z karty BORS bude možné od vyhlášení – jen v Kontaktním centru IDS JMK, po skončení aktuálního náporu cestujících (od října). Doporučujeme raději vypotřebovat zůstatek na kartě než se zdržovat vracením. Platba za pořízení karty se nevrací. Poplatek za vrácení zůstatku je 10 Kč.

Pokud jste kartu nepoužili od 1. 1. 2020 a myslíte si, že na ní máte nějaký zůstatek, obraťte se na BORS, zůstatek Vám bude vrácen

Co když nechci používat bankovní kartu

Pokud si nechcete zařizovat bankovní kartu a ani se nikde registrovat, pak si můžete i nadále kupovat papírové předplatní jízdenky nejlépe na pokladně Českých drah na hlavním nádraží. Potřebujete jen průkazkovou fotografii a občanský průkaz nebo rodný list pro dítě.

Otevírací doba kontaktního centra v Břeclavi na nádraží

PO a ST: 8:30 – 18:00

ÚT, ČT, PÁ: 8:30 – 16:00

V případě velkého zájmu otevírací dobu prodloužíme, případně nasadíme větší počet pracovníků.

 

 

Verze: 200820