Jak uplatnit slevu za třídění?

Kolik jste ušetřili za třídění? Vaši odměnu za adresné třídění najdete na svých odpadových účtech. Ti z vás, kteří se zapojili do adresného třídění odpadů v Břeclavi, už vědí, kolik ušetří na poplatku za odpad v roce 2021.
Do systému se zapojilo v Břeclavi přes 60 % domácností. Zastupitelstvo v prosinci schválilo hodnotu tzv. ekobodu ve výši 5,- Kč a občanům zapojeným do systému tak poskytlo slevu z poplatku za odpad.
Jak slevu uplatnit? Odpověď najdete ve svých odpadových účtech a odečíst ji můžete z poplatku za odpady na rok 2021. Nemusíte dál nic dokládat. Tento poplatek je třeba uhradit do 31. května 2021.
„Břeclaváci dlouhodobě odpovědně třídí a letos za to budou poprvé odměněni. Předložil jsem zastupitelstvu návrh na udělení slevy za jeden tzv. ekobod ve výši pět korun. Návrh byl schválen, takže ti nejlepší ´třídiči´ mohou získat slevu až 200 korun z ročního poplatku,“ řekl místostarosta Jakub Matuška.
Ročně platí občané Břeclavi za svoz odpadu 600 korun. Body a výši své slevy najdete ve Vašem účtu na webu https://odpady.breclav.eu V případě problémů s přihlášením do odpadového účtu pište na mail: infots@breclav.eu