Jihomoravské dožínky budou letos v Břeclavi

Příjemné zpestření konce prázdnin čeká obyvatele Břeclavi a okolí. V sobotu 2. září 2017 se totiž v areálu pod břeclavským zámkem uskuteční Jihomoravské dožínky 2017, které zde uspořádá Jihomoravský kraj ve spolupráci s Městem Břeclav a dalšími organizacemi.

Břeclav tak bude na konci prázdnin hostit další velkou akci, na kterou se mohou místní obyvatelé již nyní těšit. Krajský svátek sklizně u příležitosti ukončení žní se posledních několik let konal v centru Brna. Pro nadcházející ročníky akce s bohatým programem se pořadatelé rozhodli uspořádat jej v dalších centrech jižní Moravy, letošní volba padla právě na Břeclav.

„Součástí akce bude dožínkový jarmark pod zámkem, průvod od domu kultury, duchovní poděkování za úrodu, prezentovat se budou i folklorní soubory, zemědělci, chovatelé nebo vinaři. Program začne v sobotu v 9 hodin a završí jej večerní koncert," uvedl zastupitel Břeclavi a Jihomoravského kraje Milan Vojta.

 Návštěvníci se do Břeclavi mohou dopravit také historickým vlakem, který během dne dvakrát pojede z Brna a zpět. Rozpočet akce je jeden milion korun a na organizaci akce se podílejí také Městské muzeum a galerie Břeclav, Regionální agrární komora JmK, Okresní agrární komora, Asociace soukromého zemědělství nebo Vinařský fond.