Klubovna pro seniory v Charvátské Nové Vsi

Domov seniorů se rozhodl od 1. srpna zrušit své výdejní místo pro vydávání obědů v Charvátské Nové Vsi. Toto ekonomické rozhodnutí vyvolává u veřejnosti pochopitelně nesouhlas.

„Máme v plánu vyjít strávníkům vstříc aspoň tím, že by sem mohli důchodci pro obědy v určenou dobu chodit i nadále. Město chce vydávání obědů ´přes ulici´ zachovat. Chceme nabídnout seniorům další možnosti vyžití a věci, které zkvalitní a zjednoduší jejich životy,“ říká místostarosta Břeclavi za Mladé a neklidné Jakub Matuška.


Vedení města proto hledá správce nového místa pro setkávání důchodců v Charvátské Nové Vsi. Zájemce z řad seniorů by se staral o nově zbudované odpočinkové místo z prostorách pošty v Ch. N. V. „Chceme ze dvora pošty v Charvátské vytvořit příjemné místo pro společné trávení volného času nejen seniorů. Plánujeme tu vybudování pohodlného posezení nebo instalaci ruských kuželek, kterými si lidé mohou ukrátit čas. V plánu je také nabídnout dvůr širší veřejnosti prostřednictvím pronájmu,“ upřesňuje představu místostarosta Matuška.


Chcete být správcem nového místo setkávání seniorů? Jste důchodce, který by se postaral o nové odpočinkové místo v prostorách pošty v Ch. N. V.?


Neváhejte a posílejte své nabídky na mail: bronislava.juricova@breclav.eu 

nebo poštou na adresu:  Bronislava Juřicová, Město Břeclav, nám. T. G. Masaryka 42/3, 690 81 Břeclav