Lichtenštejnský dům

Lichtenštejnský dům byl v Břeclavi otevřen 15. května 2009 za účasti zástupce knížecí rodiny Lichtenštejnů prince Wolfganga.

Dne 25. 9. 2009 se princ Wolfgang, který je bratrancem Franze Josefa II., otce nynějšího vládce Lichtenštejnska Hanse Adama II., stal patronem Lichtenštejnského domu.

Hlava lichtenštejnského knížectví Hans Adam II. navštívil Lichtenštejnský dům v pátek  25. 9. 2009, tedy v ten stejný den, kdy se princ Wolfgang stal jeho patronem.

Nachází se zde:

 

Historie rodu Lichtenštejnů (stálá expozice)

Expozice vás provede historií rodu Lichtenštejnů, od doby jejich příchodu na jižní Moravu v roce 1249 až po současnost. V předcházejících staletích zanechal tento šlechtický rod v našem okolí výrazné stopy v oblasti podnikatelské i kulturní. 

Ty se staly základem zcela jedinečného přírodního a stavebně uměleckého komplexu, který byl v roce 1996 zapsán na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO pod názvem Lednicko - valtický areál. Jeho vstupní branou a zároveň i branou na Moravu je právě město Břeclav.

V expozici naleznete informace o vladařích lichtenštejnského knížectví a také o majetku tohoto mocného rodu k roku 1914. Pozornost je dále věnována lichtenštejnským podnikům a lesnímu a vodnímu hospodářství, jejichž výnosy se staly podkladem k realizaci mimořádně působivých staveb a ke kultivaci okolního přírodního areálu. Návštěvník se zde seznámí s údaji o saletech a hospodářských stavbách, jež se v Lednicko-valtickém areálu nacházejí a přispívají k jeho jedinečnosti.

Vstupné do expozice Lichtenštejnského domu

Dospělí: 50 ,- Kč

Senioři nad 65 let, studenti a děti od 6 do 15 let: 25,- Kč

Osoby s průkazem ZTP, Asociace muzeí a galerií, Národního památkového ústavu, ICOMOS, ICOM a Svazu muzeí na Slovensku mají vstup zdarma.

Vstupenky do expozice zakoupíte u průvodce v protější budově synagogy!

Aktuality hledejte na webových stránkách provozovatele - Městského muzea a galerie.
 

Miniatury Lednicko-valtického areálu

V prvním i druhém patře doplňuje historickou expozici výstava miniatur Lednicko-valtického areálu.

Nachází se zde 20 věrných zmenšenin lichtenštejnských památek, které vznikly na základě přesné digitalizace reálných staveb. Jsou vyrobeny ze speciálního, vysoce kvalitního materiálu na bázi polyesterové pryskyřice.

Přijďte si k nám prohlédnout všechny architektonické skvosty Lednicko-valtického areálu!

Foto