Dílna: Obrázky z lisovaných kvítků

Dílna: Obrázky z lisovaných kvítků
Organizátor Moravská krása, nadační fond Datum konání Místo konání Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37

www.moravskakrasa.cz

Odneste si malý obrázek z lisovaných živých květů doplněný papírovou vystřihovánkou či modrotiskem.

Chtěli byste mít doma kousek barevné rozkvetlé přírody? Přijďte si k nám vyrobit něžný a originální obraz z květin, které nikdy neuvadnou.

Co budeme dělat?
Na dílně si společně vytvoříme koláž z křehkých vylisovaných kvítků a lístků, kterou opatrně přilepíme na plexisklo. Dle libosti můžeme doplnit papírovou vystřihovánkou na motivy věhlasné české umělkyně a grafičky Kornelie Němečkové, případně i kousky modrotisku, tak jak byly vystavené naše Kouzelné obrázky.

Kdo dílnu povede?
Dagmar Benešová - malérečka a propagátorka lidového ornamentu s více než 20letou zkušeností, milovnice tradic a všeho starého, žena mnoha řemesel (ornament, modrotisk, fotografka starodávného dětského světa), žačka nejznámější malérečky široko daleko a jedné z těch nejlepších Marie Švirgové, spoluzakladatelka Výtvarné folklorní akademie
na pozvání české komunity učila malování ornamentu i v USA, kurátorka výstavy Kouzelné obrázky, která spojila legendárné papírové vystřihovánky s lidovou tematikou z dílny Kornelie Němečkové a trojici naivních umělců z Česka a Slovenska.

Dílna trvá 2 hodiny.

PŘÍSPĚVEK: 650 Kč (zahrnuje materiál a lektorství). Je možné si vyrobit obrázků více. Další kus je za 330 Kč navíc. Nunto nahlásit předem.