Ladislav Horenský + Jaroslav Brůna Metlický - Výběr z díla

Ladislav Horenský + Jaroslav Brůna Metlický - Výběr z díla
Organizátor Městské muzeum a galerie Břeclav, Dukelských hrdinů 2747/4a, 690 02 Břeclav Datum konání Místo konání synagoga Břeclav

www.muzeumbv.cz

Následující výstava v břeclavské synagoze představí díla dvou přátel, dvou výtvarníků – Ladislava Horenského a Jaroslava Brůny Metlického. 
Výstava prodloužena do 3. 8. 2023.

Ladislav Horenský.
Narozen v Uherském Brodě. Absolvoval SUPŠ Brno. Pracoval jako dělník, učitel, písmomalíř a výtvarník. Byl členem Skupiny moravských výtvarníků, Skupiny Hustopečských výtvarníků a skupiny A6. Vystavoval v Černobílé galerii v Uherském Brodě, v Brně U Očků, v Praze U modré štiky nebo u Karlova mostu. V zahraničí vystavoval v polském Krakově, na Ukrajině a v Mistlebachu. Napsal a ilustroval knihy Dědci a slepice, Slovácké pohádky a Když sa dýně zapařujú.

Jaroslav Brůna Metlický
Narozen 1962 v Pardubicích. Malíř a řezbář samouk. V minulém tisíciletí vystavoval v Mikulově na zámku a v Galerii 27, v Hodoníně v Galerii ve dne v noci, v Břeclavi v Café Piksla a na Cyklosféře. Je autorem první jezdecké sochy v Břeclavi. Vystavované obrazy jsou většinou inspirovány místními lužními lesy.

L. Horenský a J. B. Metlický jsou přáteli bezmála 40 let, proto se rozhodli společně vystavit výběr ze svého díla.