Martin Fabián Rusek: Ze-ze-Mě

Martin Fabián Rusek: Ze-ze-Mě
Organizátor Městské muzeum a galerie Břeclav, Dukelských hrdinů 2747/4a, 690 02 Břeclav Datum konání Místo konání Lichtenštejnský dům - Galerie v podkroví, U Tržiště 8

www.muzeumbv.cz

Přijměte pozvání na výstavu Martina Fabiána Ruska, který se představí v galerii v podkroví v Lichtenštejnském domě výběrem děl z cyklu Ze-ze-Mě.

Výstava bude zahájena vernisáží ve čtvrtek 15. 6. 2023 v 17:00 hodin.

Martin F. Rusek, grafik a malíř, žijící a tvořící v Poodří je zastoupen v českých, rakouských, německý, polský i slovenských soukromých sbírkách. Realizoval více než 24 samostatných výstav.

Zálibu v umění našel již na základní škole, kde jej vyučoval ak. mal. Ivo Mrázek (spoluvýtvarník filmu Cesta do pravěku). Pod vedením řady skvělých pedagogů pak absolvoval Střední školu uměleckých řemesel v Ostravě. V letech 2013-2019 studoval na Lidové konzervatoři a Múzické škole Ostrava obory kresba a malba. Později měl možnost spolupracovat a konzultovat např. s fotografem Josefem Hradilem, zahradním architektem a grafikem Ing. Mojmírem Kotasem nebo ak. mal. Daliborem Chatrným.

V letošním roce vystavoval svá díla na Mezinárodním veletrhu současného umění v Paříži či ve VAN GOGH Art Gallery v Madridu. Nyní (nejen) jeho rozkvetlé louky míří k nám do Břeclavi.

Těšíme se na vás!