Noc literatury v Břeclavi 2023

Noc literatury v Břeclavi 2023
Organizátor Městská knihovna Břeclav Datum konání Místo konání Břeclav - bílý kostel, evangelický kostel, kino Koruna a bývalá tržnice v areálu cukrovaru

www.knihovnabreclav.cz

Městská knihovna Břeclav Vás srdečně zve ve středu 20. září na 2. ročník Noci literatury v Břeclavi. Opět vás rádi uvítáme na čtyř vybraných místech ve městě, na která se možná běžně nedostanete. Tentokrát budou ukázky ze současné evropské literatury číst známé (a nejen regionální) osobnosti.

V bílém kostele bude Karel Křivánek číst z knihy Sergia Ramíreze Tongolele neumí tančit, v evangelickém kostele bude číst Martina Tomanová Evu Vežnavec Pro co si jdeš, vlku?, v kině Koruna Břeclav to bude Michal Kern a kniha Kalmann  od Joachima B. Schmidta a v bývalé tržnici (a budoucí knihovně) v areálu cukrovaru bude číst Zdenka Žádníková Volencová z Kodaňské trilogie Tove Ditlevsenové.

Začátky jednotlivých čtení budou vždy v celou hodinu (16.00, 17.00, 18.00, 19.00), mezi ukázkami je dostatečná časová rezerva, abyste mohli v případě zájmu navštívit všechna místa, na kterých se bude číst.

Vyvrcholením akce bude ve 20 hodin speciální projekce filmu Arvéd v Kině Koruna Břeclav, po níž bude následovat beseda s hercem Michalem Kernem, který za tuto roli získal v letošním roce ocenění ČFTA Český lev.