Řízená degustace Vinařství Sůkal

Řízená degustace Vinařství Sůkal
Organizátor Moravský sommelier, Kpt. Jaroše 3, tel.: 603 264 264, e-mail: sarka@moravskysommelier.cz Datum konání Místo konání Vinotéka Moravský sommelier, Kpt. Jaroše 3

http://www.moravskysommelier.c…

O vinařství
Rodinné vinařství Sůkal z Nového Poddvorova obhospodařuje 16 ha vinic ve Slovácké vinařské podoblasti v obcích Starý Poddvorov, Josefov, Prušánky a Lužice. Vinařství založil v roce 1990 Miloslav Sůkal a v roce 1996 ho převzal jeho syn Milan. Tomu již ve vinařství pomáhá i jeho syn Jakub, který tak představuje třetí vinařskou generaci. Vína získávají pravidelně ocenění na významných soutěžích vín v ČR i ve světě a jsou nabízena v prestižních restauracích nejen v České republice.

Co ochutnáme
Začneme první ukázkou nových vín z ročníku 2023. Víny řady Terroir projdeme několik vyhlášených viničních tratí, jako je například Kukvička, Podkovné nebo Krásná hora. Chybět nebude vyhlášený Pinot noir a limitované červené cuvée Pro přátele. Ochutnáme vína, která zrála v dřevěných sudech i v keramických nádobách, což je specialita vinařství. Nebude chybět ani jedno sladké překvapení. Degustací nás osobně provede Ing. Milan Sůkal.

Součástí degustace je i studené občerstvení v podobě kanapek, sýru a pečiva.

Cena 699 Kč - rezervace přes e-mail: sarka@moravskysommelier.cz nebo 603 264 264.