Velikonoční plstěné ozdoby - OBSAZENO

Velikonoční plstěné ozdoby - OBSAZENO
Organizátor Moravská krása, nadační fond a Farma na vlně Datum konání Místo konání Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37

http://www.moravskakrasa.cz

Ovčí vlna je fascinující, udržitelný materiál, který je kouzlem lidských rukou zpracováván po tisíciletí. Má nepřeberné množství využití i způsobů zpracování. Vlna vás pohladí na těle i na duši, a to nejen dotekem ale i na pohled.

Obsah dílny:
Na skupinovém workshopu s Farmou na vlně se naučíte pracovat s ovčí vlnou plstěním pomocí jehly. Vyrobíte si tři (i více) ozdob, které se tematicky hodí jako dekorační doplňky na Velikonoce. Lektorky vás v teoretické části provedou procesem zpracování zvířecí srsti od stříhání až po pletený svetr a seznámíte se s různými druhy vláken ze zvířat z jejich farmy (lamy alpaky, ovce či angorští králíci). Pro tvoření budeme využívat vykrajovátka s velikonočními/jarními motivy — vlastní oblíbené tvary si klidně přineste s sebou, jsou vítány.

O lektorkách:
Magdaléna Hetmánková - ovčí vlna je pro ni vášeň a experimentuje s jejím přírodním barvením, na farmě se stará o výsadbu stromů a zpracování ovoce.
Tereza Horáková - miluje zvířecí srst i kůži a její řemeslné zpracování, na farmě dbá o celkový zemědělský koncept a biodiverzitu na faremních pozemcích.
Lenka Truksová - zajímá se o fytoterapii a animaterapie, na farmě má na starosti pěstování a zpracování bylin a trénování zvířat.

PŘÍSPĚVEK NA KURZ: 860 Kč (zahrnuje odborné vedení + potřeby a materiál na tvoření).

Těšíme se na vás!