Vinařství Volařík představí šampiona i novinky

Vinařství Volařík představí šampiona i novinky
Organizátor Moravský sommelier, www.moravskysommelier.cz Datum konání Místo konání Vinotéka Moravský sommelier, Kpt. Jaroše 3

https://www.facebook.com/event…

O vinařství
Vinařství Volařík z Mikulova obhospodařuje 80 ha vlastních vinic ve vyhlášených vinařských obcích Perná, Březí, Dolní Dunajovice, Bavory, Horní Věstonice, z nichž část již je v režimu ekologického zemědělství. Pěstuje hlavně odrůdy typické pro oblast pod Pálavou, tedy Ryzlink vlašský, Pálavu, Veltlínské zelené a Ryzlink rýnský, ale také méně známé odrůdy jako jsou například Johanniter, Saphira nebo Solaris. Vína získávají pravidelně ocenění na prestižních soutěžích vín v ČR i ve světě a jsou pravidelně zařazována do Salonu vín ČR.

Co ochutnáme
Začneme samozřejmě sektem a tentokrát budeme chutnat výhradně bílá vína. Představena bude odrůda Solaris. Porovnáme Ryzlinky vlašské z několika vyhlášených viničních tratí jako je například Železná nebo Kotelná a také z VOC Pálava. Chybět nebude Sylvánské zelené ani Veltlínské zelené oceněné titulem Champion Valtických vinných trhů 2023 a Ryzlink rýnský zařazený do aktuálního Salonu vín ČR. Degustací nás provede Ing. Filip Kosek.

Cena 699,-/os - rezervace nutná, volejte 603264264 nebo pište: sarka@moravskysommelier.cz.