Kalendář akcí


Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
6789101112
 • Svět kostiček - SEVA POHÁDKA

  Svět kostiček - SEVA POHÁDKA

  Svět kostiček – SEVA POHÁDKA

  Návštěvníci muzea pod vodárnou  se mohou již od 21. února do 5. května 2024 těšit na epochální expozičně – herní výstavu modelů vlastní ateliérové tvorby projektu Svět kostiček® s tématikou ikon české i zahraniční pohádkové a filmové produkce pod názvem "SEVA POHÁDKA".

  Expozice nabídne více než 200 modelů a skulptur ve třech různých měřítkách, navržených a sestavených autory Peesko® a AHK, bez jakéhokoliv lepení, lakování a modifikace z dílů české stavebnice SEVA. Výstava nabídne také dětskou hernu o více herních zónách s kostičkami Seva® a Mosaic Maxi (Včela zdobí úl), skládačkových vozidel Combi Car a společenské vědomostní hry "Ukaž! Co víš?".

  Na pokladně muzea si mohou návštěvníci zakoupit vybrané nové stavebnice.

  muzeum pod vodárnou
 • (S)tvoření(m)

  (S)tvoření(m)

  Přijďte si do Havlíčkovy vily prohlédnout první samostatnou výstavu malířky Michaely Horáčkové, která na svých plátnech zachycuje naši nádhernou Moravu, místní kulturu, krojovaný svět i nekonečně poutavou krajinu – tak, aby toto všechno znaly i budoucí generace a krása našeho regionu ožívala dál.

  Kdo je Michaela Horáčková?
  Rodačka z Valtic a nyní obyvatelka Břeclavi-Poštorné. Ve svém srdci zůstává stále Valtičankou a právě její rodné město bylo inspirací k vytvoření jejího prvního obrazu ve stylu a technice, které zůstává věrná doposud.
  Vystudovala břeclavskou průmyslovou školu, obor dopravní, a k malířskému plátnu usedá, jak jí čas dovolí. Má dvě dcery a i když malovala už dřív, zlom nastal v roce 2015, právě když se jí narodila první dcera. Od olejových barev přešla ke graffiti markerům plnitelných akrylovými barvami a díky různé tloušťce hrotů  vykresluje tenké linie s detailně zpracovanými, až sofistikovanými prvky připomínajícími perokresbu. Objekty na obrazech jsou mnohdy pokroucené, jako by tančily. Od černobílých začátků se posunula i k barevnějším plátnům s tím, že jejími oblíbenými barvami zůstávají cihlová, odstíny šedé nebo petrolejová.

  Maluje to, co má ráda. A tak nás její obrazy v typicky černobílých a zemitých barvách, přenášejí na vinice jižní Moravy – do Valtic, Mikulova, autorčina milovaného Podpálaví, a taky za kávou a moravským folklórem v čele s krojovanou frajárkou.

  Na výstavě uvidíte obrazy vytvořené akrylem i kombinovanou technikou. Vybraná díla jsou prodejní.

  OTEVŘENO středa až pátek od 12 do 19 hodin, soboty a neděle od 9 do 19 hodin.

  Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37
 • Milan Vojtek: Fotit jsem vlastně nikdy nechtěl...

  Milan Vojtek: Fotit jsem vlastně nikdy nechtěl...

  „Fotit jsem vlastně nikdy nechtěl…“ tímto příznačným výrokem je nazvaná nová výstava fotografa a novináře Milana Vojtka v břeclavské synagoze.

  Výstavu doprovází symbolika tří čísel 60 – 30 – 20.  Nastávající šedesátník (což s mírnou nadsázkou znamená i šedesát let zájmu o železnici) strávil polovinu života v novinářské profesi, třetinu života, dvacet let, se představuje jako redaktor deníku Právo. 

  Otevřeno od úterý do neděle 13:00 - 17:00 hodin.

  synagoga
 • Ida The Young a Hello Incognito

  Ida The Young a Hello Incognito

  Zveme vás na indie folkový večer.

  Ida The Young
  https://idatheyoung.bandcamp.com/.../strange-shaped-flowers

  Divné kytky, černá rtěnka, hladoví racci, vráskovité ruce ve vaně, sopky a vraždící kovbojové – tohle všechno tvoří svět Ida the Young. Za projektem vzniklém v Plzni stojí zakladající duo Iris Hobson-Mazur (zpěv) a Marek Koliha (kytara). V roce 2023 kapele vyšlo debutové EP Strange Shaped Flowers, na němž osobitě kombinují žánry indie a folk. Pro tento koncert si kapela připravila speciální elektroakustický set spolu s producentem Pavlem Kielbergerem. Ve složení Hobson-Mazur/Koliha/Kielberger také nahráli nové EP, na kterém se vydávají elektroničtějším směrem. Očekávejte ho v květnu tohoto roku!

  Hello Incognito
  https://helloincognito.bandcamp.com/album/puhoy

  Lo-fi písničkář usazený v Praze, charakteristický melodickým, avšak syrovým projevem a roztržitou interakcí s publikem. Koncem roku 2021 se představil svým debutovým albem Greenhorn, které vyšlo pod kazetovým labelem Z-Tapes. Loni vydal na ostravském labelu Korobushka Records svou druhou desku s názvem Puhoy, inspirovanou stejnojmennou epizodou animovaného seriálu Adventure Time.

  Kafé Piksla, Národních Hrdinů 18