Kalendář akcí


duben 2023 červen 2023

květen 2023

Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011
 • Vzpomínky z cest s Antonínem Vojtkem

  Vzpomínky z cest s Antonínem Vojtkem

  Výstava kreseb Antonína Vojtka je první z trilogie výstav věnujících se podobám a významu domova ve spojení obsahovém i objemovém. Galerie Zahrada je otevřena od 6 do 22 hodin.

  Galerie Zahrada u břeclavského zámku
 • Moravský Marco Polo

  Moravský Marco Polo

  Výstava fotografií cestovatele a rodáka z Moravy

  Ať jsme z kteréhokoli kousku našeho světa, jedno máme společné – při příležitosti oslav a tradičních obřadů si oblékáme to nejkrásnější a nejsvátečnější, co máme doma schované právě pro tyto účely.

  Podobně jako u nás na Moravě nosíme kroje, mají a měli i obyvatelé jihovýchodní Asie ošacení a šperky na parádu, slavnostní rouna nebo tiáry. Jejich styl a uctívané tradice, náčelníky, prince, kněze, tanečnice i herce na svých fotografiích zachytil pozorovatel pocházející z úplně jiné kultury, moravský světoběžník a dobrodruh Bohumil Pospíšil. A právě prostřednictvím jeho snímků, které málem zůstaly ležet zapomenuté v novozélandském Aucklandu, vás seznamujeme s dnes už neexistujícími, nádhernými místy a ukazujeme vám, jakou krásu jste na asijském kontinentu mohli spatřit na konci 20. let 20. století.

  Výstava prezentuje 37 fotografií pocházejících ze šesti zemí: Bali, Borneo, Malajsie, Mongolsko, Taiwan, Thajsko.Přijďte se zatoulat do vzdálených koutů, opředených tajuplnou aurou hinduistických mýtů, a seznamte se s odvážným Moravákem, který se vydal zkoumat zvyklosti a folklór tisíce kilometrů od domova.

  OTEVŘENO: středa až neděle 10.00 - 18.00
  Vstupné: dobrovolné

  Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37
 • Retro léto

  Retro léto

  Výstava Retro léto nabízí pohled do běžné české domácnosti a období letních radovánek v 80. a 90. letech. Jak jste svou letní dovolenou trávili před 40. lety vy? Ve stanovém městečku, na koupališti, na chatě u babičky nebo jste poprvé vyjeli k moři?   Přijďte si zavzpomínat!

  Městské muzeum a galerie Břeclav, Dukelských hrdinů 2747/4a, 690 02 Břeclav
 • Tvořivá dílna: Linoryt

  Tvořivá dílna: Linoryt

  Proměňte se v umělce a vyrobte si své jedinečné razítko

  Schválně, kdo z vás si ze školních lavic pamatuje linoryt? A kdo by chtěl svým psaným přáníčkům nebo malým výrobkům dodat něco originálního? Nebo jednoduše toužíte po unikátním razítku na modrotisk či jiný textil?

  Pro všechny tvořivé duše jsme připravili dílnu linorytu.

  Naši kreativní Dášu rytí do lina nesmírně baví a pomůže vám si tuto grafickou techniku osvojit. Proces rytí je pokaždé napínavý. A i když vám někdy ujede ruka, přesto zjistíte, že je to úžasná a návyková činnost. Právě to činí linoryt krásným a nenahraditelným a při jeho otisku se vše znásobí. 

  Tisknout pak můžete:
  - na papír a výsledek si dotvořit třeba fixami
  - nádherně funguje rovněž na modrotisk, na dřevo a v podstatě na jakýkoli materiál chcete – fantazii se meze nekladou

  Co se na dílně naučíte?
  Jak tvořit vzor, přenášet ho na lino, rýt a přemýšlet, co vyrýt, co dát pryč a co nechat na otisk.
  Vyzkoušíte si rovnou razítko otisknout a uvidíte, co je a co není správně.

  Cena: 1 200 Kč (zahrnuje: odborné vedení Dáši Benešové, sadu rydel, která si odnesete domů a můžete v rytí pokračovat, lino formátu A4, občerstvení - káva, čaj, moravské koláčky, voda).

  Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37
 • Výroční vystoupení tanečního oboru

  Výroční vystoupení tanečního oboru

  Taneční příběh s projekcí obrazů ve spolupráci s výtvarným a dramatickým oborem.

  Kino Koruna, U Tržiště 1