Kalendář akcí


duben 2023 červen 2023

květen 2023

Po Út St Čt So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011
 • Vzpomínky z cest s Antonínem Vojtkem

  Vzpomínky z cest s Antonínem Vojtkem

  Výstava kreseb Antonína Vojtka je první z trilogie výstav věnujících se podobám a významu domova ve spojení obsahovém i objemovém. Galerie Zahrada je otevřena od 6 do 22 hodin.

  Galerie Zahrada u břeclavského zámku
 • Moravský Marco Polo

  Moravský Marco Polo

  Výstava fotografií cestovatele a rodáka z Moravy

  Ať jsme z kteréhokoli kousku našeho světa, jedno máme společné – při příležitosti oslav a tradičních obřadů si oblékáme to nejkrásnější a nejsvátečnější, co máme doma schované právě pro tyto účely.

  Podobně jako u nás na Moravě nosíme kroje, mají a měli i obyvatelé jihovýchodní Asie ošacení a šperky na parádu, slavnostní rouna nebo tiáry. Jejich styl a uctívané tradice, náčelníky, prince, kněze, tanečnice i herce na svých fotografiích zachytil pozorovatel pocházející z úplně jiné kultury, moravský světoběžník a dobrodruh Bohumil Pospíšil. A právě prostřednictvím jeho snímků, které málem zůstaly ležet zapomenuté v novozélandském Aucklandu, vás seznamujeme s dnes už neexistujícími, nádhernými místy a ukazujeme vám, jakou krásu jste na asijském kontinentu mohli spatřit na konci 20. let 20. století.

  Výstava prezentuje 37 fotografií pocházejících ze šesti zemí: Bali, Borneo, Malajsie, Mongolsko, Taiwan, Thajsko.Přijďte se zatoulat do vzdálených koutů, opředených tajuplnou aurou hinduistických mýtů, a seznamte se s odvážným Moravákem, který se vydal zkoumat zvyklosti a folklór tisíce kilometrů od domova.

  OTEVŘENO: středa až neděle 10.00 - 18.00
  Vstupné: dobrovolné

  Havlíčkova vila, třída 1. máje 418/37
 • Retro léto

  Retro léto

  Výstava Retro léto nabízí pohled do běžné české domácnosti a období letních radovánek v 80. a 90. letech. Jak jste svou letní dovolenou trávili před 40. lety vy? Ve stanovém městečku, na koupališti, na chatě u babičky nebo jste poprvé vyjeli k moři?   Přijďte si zavzpomínat!

  Městské muzeum a galerie Břeclav, Dukelských hrdinů 2747/4a, 690 02 Břeclav
 • Devadesátky

  Devadesátky

  Výstava nás vrátí do období ne tak dávného, které se však pomalu stává fenoménem.

  Pojďte si s námi zavzpomínat na přelomové období v naší historii.

  Vstup zdarma.

  pavilon v parku, sady 28. října
 • Historickými vlaky do Lednice

  Historickými vlaky do Lednice

  Pro dokonalé spojení přírodních krás a romantických staveb se Lednicko-valtickému areálu přezdívá Zahrada Evropy. Výlet do této malebné krajiny na jihu Moravy si můžete zpestřit jízdou nostalgickým vlakem.

  Od 29. dubna do 9. září vás o víkendech a svátcích mezi Břeclaví a Lednicí sveze historický motoráček z 50. let minulého století, tzv. Hurvínek (M 131.1.). O sobotách 20. května a 9. září ho nahradí parní vlak s lokomotivou Skaličák (433.001), vozy Rybáky a historickým restauračním vozem.

  Nostalgické vlaky odjíždějí z břeclavského nádraží v 9:23, 11:23, 13:11 a 15:11 hodin, z Lednice se vydají na zpáteční jízdu v 10:20, 12:20, 14:10 a 16:10 hodin. 

  Zatímco v historickém motorovém voze je možné přepravovat jízdní kola, v parních vlacích je přeprava jízdních kol vyloučena.

  A na co se můžete těšit? Obec Lednice, která bývá právem nazývána perlou jižní Moravy, vás uchvátí spoustou přírodních i kulturních památek, kolonádami, rybníky a řadou drobných romantických staveb.

  Lednický zámek je jedním z nejkrásnějších komplexů anglické novogotiky v Evropě. V jeho okolí se nachází nejrozsáhlejší parkově upravená krajina na světě, která je zapsána na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. 

  Nevynechejte ani návštěvu muzea Lednice dávná s výstavou věnovanou období první republiky nebo Muzea hraček Lednice, jehož nejstarší exponát – puzzle – pochází z roku 1790.

  Změna programu a nasazení historických vozidel vyhrazena.

   

  železniční trať Břeclav - Lednice a zpět
 • Volejhrátky

  Volejhrátky

  Pro děti od 3 do 6 let a jejich rodiče – cvičení probíhá hravou formou. Poplatek za dítě 120 Kč (na místě v hotovosti), rodiče zdarma.

  TJ Lokomotiva Břeclav
 • Zahájení sezony v Havlíčkově kavárně

  Zahájení sezony v Havlíčkově kavárně

  Letošní první venkovní akce s novinkou v menu

  Jaro je konečně tady, a tak je nejvyšší čas oficiálně otevřít venkovní posezení v Havlíčkově kavárně.

  Na co se můžete těšit?
  Novinka – obložená prkénka plná lokálních potravin, které kavárna od června zařazuje do stálé nabídky, vína, giny, domácí limonády – co hrdlo a žízeň ráčí,
  kávu a dezerty – tak, jak je z Havlíčkovy kavárny znáte.
  O hudební doprovod se postarají Muzikanti na tripu – duo hudebníků, kteří rádi cestují, hrají a baví svými jazzovými standardy i populárními kousky.

  Jelikož počet stolků je omezen, doporučujeme rezervaci na telefonním čísle +420 773 708 373.

  Havlíčkova vila a kavárna, tř. 1. máje 418/37
 • Jů a Hele na kouzelném paloučku

  Jů a Hele na kouzelném paloučku

  Loutková revue s úžasnými efekty, na které se přijdou podívat i Jů a Hele.

  Když zakokrhá kohout, znamená to, že začíná den. Sluníčko slíbí měsíčku, že když už půjde spinkat, bude mu pak vyprávět, co se zatím „Na kouzelném paloučku“ odehrálo. Těší se na vás tančící slunečnice, kamarádi žabáci Kvik a Kvak a neodolatelný „šoumen“ myšák Kiko, který se vám rád předvede v plné parádě! Podíváte se také na rybičky pod hladinou, proletíte se s papírovými draky široko-daleko a na palouček zavítají kamarádi Jů a Hele.

  Pro děti od 3 let.

  Kino Koruna