Lichtenštejnský dům


ld ext.JPG Lichtenštejnský dům byl v Břeclavi otevřen 15. května 2009 za účasti zástupce knížecí rodiny Lichtenštejnů prince Wolfganga.

Staatswappen

Dne 25. 9. 2009 se princ Wolfgang, který je bratrancem Franze Josefa II., otce nynějšího vládce Lichtenštejnska Hanse Adama II., stal patronem Lichtenštejnského domu.

Hlava lichtenštejnského knížectví Hans Adam II. navštívil Lichtenštejnský dům v pátek  25. 9. 2009, tedy v ten stejný den, kdy se princ Wolfgang stal jeho patronem.

Nachází se zde:

Historie rodu Lichtenštejnů (stálá expozice)

Expozice vás provede historií rodu Lichtenštejnů, od doby jejich příchodu na jižní Moravu v roce 1249 až po současnost. V předcházejících staletích zanechal tento šlechtický rod v našem okolí výrazné stopy v oblasti podnikatelské i kulturní. 

Ty se staly základem zcela jedinečného přírodního a stavebně uměleckého komplexu, který byl v roce 1996 zapsán na seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO pod názvem Lednicko - valtický areál. Jeho vstupní branou a zároveň i branou na Moravu je právě město Břeclav.

V expozici naleznete informace o vladařích lichtenštejnského knížectví a také o majetku tohoto mocného rodu k roku 1914. Pozornost je dále věnována lichtenštejnským podnikům a lesnímu a vodnímu hospodářství, jejichž výnosy se staly podkladem k realizaci mimořádně působivých staveb a ke kultivaci okolního přírodního areálu. Návštěvník se zde seznámí s údaji o saletech a hospodářských stavbách, jež se v Lednicko-valtickém areálu nacházejí a přispívají k jeho jedinečnosti.

Vstupné do expozice Lichtenštejnského domu

Dospělí: 50 ,- Kč

Senioři nad 65 let, studenti a děti od 6 do 15 let: 25,- Kč

Osoby s průkazem ZTP, Asociace muzeí a galerií, Národního památkového ústavu, ICOMOS, ICOM a Svazu muzeí na Slovensku mají vstup zdarma.

Vstupenky do expozice zakoupíte u průvodce v protější budově synagogy!

Aktuality hledejte na webových stránkách provozovatele - Městského muzea a galerie.

 

Fotogalerie

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Miniatury Lednicko-valtického areálu

V prvním i druhém patře doplňuje historickou expozici výstava miniatur Lednicko-valtického areálu.

Nachází se zde 20 věrných zmenšenin lichtenštejnských památek, které vznikly na základě přesné digitalizace reálných staveb. Jsou vyrobeny ze speciálního, vysoce kvalitního materiálu na bázi polyesterové pryskyřice.

Přijďte si k nám prohlédnout všechny architektonické skvosty Lednicko-valtického areálu!

Fotogalerie

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Foto

Vinotéka

Lichtenštejnská vinotéka Vás vítá ve světě knížecích vín. Využijte jedinečné příležitosti a přijďte ochutnat vybraná dvorská vína knížete z Lichtenštejna ze sklepů nacházejících se ve vesničce Wilfersdorf ležící v regionu Weinviertel, tradiční vinařské oblasti v Dolním Rakousku, nedaleko hranice s Českou republikou. Knížecí vinice o rozloze 42 ha (103,8 akrů) se rozkládají v okolí obcí Wilfersdorf a Hernbaumgarten. Teplé, suché podnebí produkuje silná a výrazná vína, zatímco studené zimy snižují množství hroznů, což má pozitivní vliv na jejich kvalitu. Vína z Wilfersdorfu ocenili domácí i mezinárodní odborníci a vína pravidelně získávají ocenění na prestižních výstavách nejen v Rakousku, ale i v zahraničí. Výroba knížecích vín se traduje od roku 1436.

V naší vinotéce si můžete zakoupit i vína od vinařů z Břeclavi či blízkého okolí. Odvezete si tak od nás typický regionální produkt, který jistě potěší vaši rodinu či přátele. Vzpomínejte na návštěvu našeho města nad sklenicí vynikajícího místního vína!

Fotogalerie

Foto

Foto

Foto

Foto