Kvůli odstřelu munice vytyčili objízdnou trasu pro cyklostezku

Už několik měsíců specializovaná firma prohledává části Bořího lesa v Břeclavi, kde od konce druhé světové války leží nevybuchlá munice. V minulosti bylo vyčištěno na 250 ha, nyní Lesy ČR zadaly zakázku na dalších 500 ha.

Při prohledávání prvních 50 ha se našlo téměř 500 ks munice, kterou pyrotechnici převezli k likvidaci. Aby se však mohla nebezpečná munice ničit přímo na místě, vznikla tzv. trhací jáma.

Trhací jáma vznikla v lese poblíž několika cyklostezek. Abychom v sezoně co nejméně omezili projíždějící cyklisty tím, že bychom jim znemožnili průjezd, domluvili jsme se s policií na vyznačení objízdné trasy u hranic s Rakouskem. V současné době už jsou značky na svých místech,“ uvedl starosta Břeclavi Pavel Dominik s tím, že samotné čištění lesa potrvá několik let. Navíc Lesy ČR část tras také nově pročistily.

Cyklisté však na objížďku narazí pouze v momentě, kdy policie oblast uzavře, aby mohla zahájit odstřel munice. V tu chvíli policisté přivezou na místo přenosné dopravní značky a znemožní průjezd po původních trasách. „Prosíme všechny, aby zákaz dodržovali, jde především o jejich bezpečnost při odstřelu munice. Pokud se totiž lidé rozhodnou, že pojedou dál, policie je po několika desítkách metrů zastaví a vrátí. Navíc jim hrozí pokuta,“ uvedla Eliška Windová, která má na starost problematiku krizového řízení.

Kdy přesně se munice bude odstřelovat, není možné dopředu říct, neboť odstřely se uskuteční v závislosti na četnosti a druhu nalezené munice. Proto, prosíme, sledujete webové stránky města Břeclav, Facebook nebo si nainstalujte aplikaci Česká obec.