Lednicko-valtický hudební festival propojí klasickou hudbu s lidovou tradicí

Ve dnech 3.–17. října 2020 se uskuteční 5. ročník Lednicko-valtického hudebního festivalu, který opět propojí zajímavou hudební dramaturgii s architektonickými skvosty jižní Moravy. Společným tématem koncertů letošního ročníku jsou přesahy hudby lidové a její vlivy na skladby klasického repertoáru.

 „Přestože stojí lidová hudba ve zdánlivém kontrastu k vytříbené estetice hudby klasické, nacházejí v ní skladatelé již po několik staletí nedocenitelnou inspiraci,“ říká dramaturg a ředitel festivalu Jiří Partyka. Festival nabídne v osmi koncertech hudbu českou, slovenskou, maďarskou, rumunskou, španělskou, tureckou či východoevropský klezmer. Koncerty budou tradičně doplněny edukacemi pro děti a doprovodným programem, jež odkryje zajímavé historické souvislosti regionu.

I letošní ročník Lednicko-valtického hudebního festivalu propojí hudbu s unikátními lokacemi, které nabízí region jižní Moravy – Státním zámkem Lednice, Státním zámkem Valtice či zámkem Mikulov. Poprvé nabídne koncerty v břeclavské synagoze, na zámku Wilfersdorf v Rakousku a v nově zrekonstruovaném Rybničním zámečku – klasicistní jednopatrové dominantě Prostředního rybníka v blízkosti Lednice.

 Program festivalu i tentokrát čerpá z bohatých inspiračních zdrojů kulturního odkazu jižní Moravy – folklórních motivů, bohaté židovské kulturní tradice či orientálních prvků Lednicko-valtického areálu.

Kompletní program je k dispozici na www.lvhf.cz.

Vstupenky na 5. ročník Lednicko-valtického hudebního festivalu jsou již v prodeji on-line na www.lvhf.cz. Festival nabízí rovněž telefonické rezervace na čísle +420 774 710 621 nebo rezervace emailem na adrese prodej@lvhf.cz.