Mateřská škola pořádá online vernisáž

Vernisáž výtvarných děl k 40. výročí svého založení chtěla Mateřská škola Břeclav, U Splavu 2765, příspěvková organizace, uspořádat v Domě školství v Břeclavi, kde mělo také dojít k předání cen za nejlepší díla. Plány bohužel koronavirus přerušil. Vedení mateřské školy se vypořádalo se situací bravurně. Rozhodlo se uspořádat online vernisáž, kde si může veřejnost prohlédnout díla nejen malých umělců z mateřských škol, ale také tvůrců z prvního a druhého stupně základních škol z Břeclavi. A my vás teď prostřednictvím našich stránek zveme na výstavu.

https://mestobreclav.rajce.idnes.cz/

Hlavním zadáním pro výtvarníky byla témata: „Moje oblíbená hračka kdysi a nyní“ a „Moje zahrada kdysi a nyní“. Soutěžilo se ve třech kategoriích. V první se sešly obrázky dětí z MŠ, ve druhé obrázky dětí z prvního stupně ZŠ a ve třetí kategorii byla díla dětí z druhého stupně ZŠ. Komise měla díky hojné účasti opravdu z čeho vybírat. Sešlo se několik desítek děl, z nichž komise vybrala vždy šest děl v každé kategorii bez určení pořadí, nebyl tedy vyhlášen žádný vítěz.
„Naše mateřská škola nejen podporuje děti v tvůrčích činnostech, ale také rozvíjí jejich osobnost, jejich individualitu a touhu po poznání. Vedeme děti ke zdravému životnímu stylu a učíme je chovat se ekologicky,“ přibližuje filozofii MŠ Břeclav U Splavu její ředitelka Zdeňka Krutišová.
Mateřská škola je zařazena do kategorie environmentální MŠ – i k úklidu jejích prostor jsou využívány pouze ekologické prostředky, které nezatěžují planetu Zemi. To potvrzuje také její motto: „Naším hlavním smyslem života je pomáhat, pomáhat ostatním, pomáhat naší Zemi. A pokud neumíte pomoci, aspoň neubližujte.“

Kristýna Domesová_ZŠ_Na Val.-1.jpg