Město Břeclav dává dohromady dobrovolníky

Přivézt seniorům jídlo a nákup, vyvenčit jim psa nebo pohlídat děti zdravotním sestrám. Město Břeclav hledá dobrovolníky, kteří jsou ochotní nějakým způsobem pomoct v nastalé krizi obyvatelům města.

“Snažíme se pomoci těm nejohroženějším tak, že dáváme dohromady skupiny dobrovolníků, kteří pomohou s distribuční službou obědů z Domova seniorů, případně důchodcům i nakoupí. Doporučuji se však vyhnout přímému kontaktu. V této chvíli potřebujeme hlavně zdravotní sestry a zajemce, kteří mohou pečovat o děti, ale nebráníme se nabídkám jakékoli spolupráce,” prozradil místostarosta Jakub Matuška. Zároveň dodal, že lidé mohou přicházet i s dalšími nápady.

Mezi prvními dobrovolníky se nabídli členové organizace ADRA a břeclavští skauti. Možnost pomoci má ale kdokoliv starší osmnácti let.

“Hlavní výzvou je nyní pomoci s nedostatkem personálu v Domově seniorů, kde pracuje mnoho lidí ze Slovenska,” doplnil Matuška.

Pokud se chcete do břeclavského programu dobrovolné pomoci zapojit, kontaktujte tajemníka Městského úřadu Ivana Kejíka (ivan.kejik@breclav.eu, 731 680 132) nebo členku krizového štábu Jitku Létalovou (jitka.letalova@breclav.eu, 731 428 225).