Město Břeclav opět zpřístupní venkovní hřiště

S ohledem na dopad vládních opatření k omezení pohybu obyvatel a na základě žádostí občanů se vedení břeclavské radnice rozhodlo ve středu 3. 3. 2021 otevřít pro veřejnost venkovní hřiště.
„Udělali jsme v těchto dnech kroky k dodržení všech hygienických podmínek, abychom zajistili bezpečný provoz dětských a workoutových hřišť a plácků. Vnímáme dopad vládních opatření na trávení volného času a vzhledem k omezením pohybu pouze v rámci katastru obce jsme se rozhodli, že občanům nabídneme maximální využití toho, co v katastru máme. Samozřejmostí je dodržování všech opatření k zamezení šíření nákazy a dodržování odstupů a pravidel sdružování. Situaci na jednotlivých hřištích bude průběžně monitorovat městská policie,“ uvedlo vedení břeclavské radnice. „Spoléháme se na zodpovědnost občanů, kteří zváží bezpečnost prostoru a riziko nákazy.“
Na hřiště nevstupujte, pokud je již natolik obsazené, že by nebylo možné zachovat si rozestupy od ostatních osob a dodržujte odstup aspoň 2 metry.
Tímto rozhodnutím ruší vedení města sdělení o uzavření dětských hřišť od 1. března 2021, kterým akceptovalo důrazné doporučení vlády v Usnesení o přijetí krizového opatření ze dne 26. února, bod XI. Všechna hřiště budou pracovníky Technických služeb připravena k provozu během dopoledne.