Město Břeclav zaplatilo pokutu za saunový svět

Město Břeclav dostalo od Úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚOHS) pokutu 90 tisíc korun za pochybení při výběrovém řízení z roku 2018.

Důvodem bylo pochybení při zadávání veřejné zakázky „Rozšíření bazénové haly v Břeclavi o saunové centrum“. Podle rozhodnutí ÚOHS měl být z veřejné soutěže vyloučen vítězný dodavatel. Pokuta je pravomocná a byla Městem Břeclav uhrazena.

"Škoda bude vymáhána po zodpovědných osobách v rámci škodní komise. Tato kontroverzní zakázka byla jedním z důvodů rozpadu koalice ProRegion, ČSSD a ANO," řekl místostarosta Jakub Matuška.

 

V obdrženém podnětu žádal pisatel ÚOHS o prošetření, zda se zadavatel (Město Břeclav) nedopustil porušení zákona, když předmětnou veřejnou zakázku zadal společnosti NATUR HOUSE s.r.o., přestože vybraný dodavatel v rozporu se zadávacími podmínkami veřejné zakázky ve své nabídce nenacenil vybavení předmětných prostor wellness prvky a nevyplnil kompletně položkový rozpočet. Zadavatel jej přesto nevyloučil ze zadávacího řízení a jeho nabídku nesprávně vyhodnotil jako ekonomicky nejvýhodnější.

 

Plné znění rozhodnutí ÚOHS najdete zde:

https://www.uohs.cz/cs/verejne-zakazky/sbirky-rozhodnuti/detail-17382.html