Město hledá zhotovitele rekonstrukce školního hřiště Na Valtické

Město Břeclav v tomto týdnu vypsalo veřejnou zakázku, ve které hledá zhotovitele rekonstrukce sportovního hřiště Základní školy Na Valtické. O zakázku v předpokládané hodnotě téměř 47 milionů korun se mohou firmy hlásit do 18. prosince. Stavba samotná by pak měla začít v březnu příštího roku.

Dojde zejména k rekonstrukci atletické dráhy, doskočiště pro skok do dálky, sektoru pro vrh koulí a úpravy se dočká také školní dvůr. Zároveň dojde k výstavbě dvou víceúčelových hřišť pro míčové hry a požární tréninkové věže pro výcvik dobrovolných hasičů.

Firma, která zakázku vysoutěží, bude mít na její realizaci 210 dní. Výběr zhotovitele proběhne 20. prosince.

Moderní školní hřiště nahradí dnešní již naprosto nevyhovující sportoviště. Projekt na jeho rekonstrukci byl vypracován již před patnácti lety, tehdy na ni ale nedošlo. Hřiště je tedy ve stejném stavu, v jakém bylo v roce 1984, kdy se škola otevřela. Tartan běžeckého oválu je děravý, jsou v něm praskliny a vybouleniny. Rovněž travnaté hřiště je nerovné. Chybí herní prvky, takže ani děti ve školní družině si nemají kde hrát.

Po rekonstrukci škola dostane hřiště odpovídající 21. století. Sloužit bude jak škole, tak obyvatelům největšího břeclavského sídliště. Hřiště bude po skončení výuky přístupné veřejnosti a bude doplněno o nové volnočasové prvky a poměrně velké množství zeleně.