MHD v Břeclavi není v ohrožení

Břeclavští zastupitelé podpořili uzavření dodatku ke smlouvě s provozovatelem MHD.

Tímto rozhodnutím zajistili pokračování provozu městských autobusů. „Hledali jsme cestu k dohodě tak, aby hromadná doprava v Břeclavi nadále fungovala. Bohužel situace na trhu s energiemi je velmi nepříznivá a zdražení paliva, v našem případě CNG, je realitou. Proto jsme předložili zastupitelům návrh dohody, která zajistí plynulý provoz veřejné dopravy ve městě,“ shodli se zástupci vedení města. Občanům tak nehrozí scénář, ke kterém došlo například nedávno v Pardubickém kraji, kdy zde část veřejné dopravy zkolabovala.

„Naším cílem je zachovat MHD v dosavadním režimu a jsme rádi, že se hromadná dopravu ve městě nestala součástí předvolebního boje,“ řekl starosta Svatopluk Pěček.

Už na začátku volebního období se stávající koalice rozhodla, že smlouvy ohledně autobusů budou nad rámec zákona předkládány zastupitelstvu, aby o nich rozhodlo. Důvodem je, že se jedná vždy o dlouhodobý závazek na deset let. „Vždy jsme chtěli rozhodovat transparentně a volit řešení ve prospěch občanů města,“ neskrývá spokojenost s výsledkem hlasování vedení břeclavské radnice.