Ministryně Maláčová navštívila Břeclav

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová ve středu navštívila Břeclav a program měla opravdu pestrý. Návštěvu zahájila na Úřadu práce, odkud se přesunula do Domova seniorů. Zde také jednala s představiteli břeclavské radnice o započaté rekonstrukci tohoto zařízení, která je zčásti financována z dotace ministerstva práce a sociálních věcí.

„Břeclavský Domov seniorů je třetí největší zařízení svého druhu v Jihomoravském kraji a vím, že tady odvádějí velký kus práce, toto zařízení je tím v dobrém slova smyslu pověstné. Prošli jsme si veškeré provozy, od prádelny, přes kuchyň a tak dále a je vidět, aniž by člověk byl velký odborník, že je velmi obtížné plnit veškeré předpisy, takže je zřejmé, že zahájená rekonstrukce je opravdu nutná,“ uvedla ministryně Maláčová po ukončení návštěvy Domova seniorů.
Následně si ministryně Maláčová prohlédla také bývalou policejní ubytovnu, ze které by město chtělo sociální byty. Poté ji čekala ještě návštěva Okresní správy sociálního zabezpečení a beseda se spolustraníky z ČSSD: „Na výjezdy do regionů jezdím třikrát měsíčně. V Jihomoravském kraji jsem zatím ještě nebyla. Snažím se vždy navštívit podřízené instituce, zjistit, jaká je situace a mít co nejvíce praktické zpětné vazby. A pak samozřejmě vidět to zajímavé, co v daném městě nebo obci je, často se setkávám i se zástupci neziskových organizací, snažím se o největší kontakt s lidmi.“

m1c.jpg