Moravské dny 2018: pivo, historie a Tichá dohoda

Pivní ochutnávka více než dvaceti značek malých pivovarů z Moravy, Čech a Slovenska, rockové kapely, průvod městem i historický program. Moravské dny jako každý rok slibují 23. a 24. června pestrý a zábavný program na dva víkendové dny. Středobodem se opět stane louka pod břeclavským zámkem, kam se jako každý rok dostanou návštěvníci zdarma.

Sobotní program začne ve tři hodiny odpoledne, kdy své pípy roztočí domácí pivovar Frankies, mikulovský Galant, brněnský Richard, vsetínský Valášek nebo  slovenský Sessler. Z blízkého okolí dorazí i pivovar z Moravského Žižkova, Moravské Nové Vsi nebo Mazák z Dolních Bojanovic. K ochutnání bude ale i Matuška z Broum, Maxmilian z Kroměříže či znojemské a jarošovské pivo. Více než 20 pivovarů představí na sto druhů piva, nebude chybět ani široká nabídka občerstvení. 

Hudební program v sobotu otevře kapela Slow Hand se známým břeclavským baskytaristou Dušanem Reichmannem, kterou poté vystřídá nejlepší český hráč na foukací harmoniku Charlie Slavík s rock´n´rollem z 50. let. Břeclavští hudebníci dostanou prostor před sedmou hodinou večer, kdy představí své nové album bigbítová Sanitka. Hlavní hvězdou večera bude kapela Tichá dohoda, našlapaná kytarová muzika s rádiovými hity. Sobotní program před půlnocí uzavře mladá rocková sestava Let Rou Rou, která zahraje i hity Doors nebo Beatles.

Nedělní Moravský den zahájí průvod Jošta Moravského a jeho rytířů od Moravské orlice u břeclavského kulturáku směrem pod zámek. Tam se poté odehraje historický program, jenž přiblíží lidem Moravu a její dějiny. O půl sedmé večer zahraje stylová historická kapela Clamortis. V neděli budou přichystány i lákavé atrakce pro děti. Lidé si o víkendu budou moci vyjít i na vyhlídku ze zámecké věže.

Moravské dny 2018.jpg