Na Slavnosti rajčat chystají vinaři i rajský burčák

Když přes šesti lety Slavnosti rajčat v břeclavské uličce u synagogy začínaly, sešlo se v ní přes deset prodejců rajčat, jídel, nápojů, koření a zdravých pochutin. Letos už Rajská Břeclav nabídne na padesát stánků včetně různých národních kuchyní z Jižní Ameriky, Bulharska či Řecka. Základem však budou jako na počátku rajčata ve všemožných chutích a podobách, od těch čerstvě utržených přes sušená a nakládaná až po grilovaná a plněná masem. Akce se tradičně uskuteční u synagogy již tuto sobotu od 10 do 17 hodin.

 Mezi novinkami letošního ročníku budou například argentinské chutě nebo čerstvě připravované těstoviny, místní vinaři dokonce chystají speciální rajský burčák. Chybět nebude ani legendární drink Bloody Mary nebo španělská paella a studená polévka gaspacho.

Kromě jídla a pití se lidé odreagují při cimbálové muzice Břeclavan, početného Ukulelele Orchestra jako Brno nebo latin jazzové kapely Duende. V pravé poledne pobaví malé i velké pouliční artista a žonglér Honza Hlavsa z Olomouce, který už v minulých letech předvedl, že zvládne žonglovat s noži a rajčaty, ale umí si postavit na bradu i jízdní kolo, pro Břeclav tak příznačné. V synagoze budou k vidění kromě aktuální výstavy děl českých malířů i kuchařky z místní knihovny.

Akci pořádá Městské muzeum a galerie Břeclav, vstupné se neplatí.

Slavnosti rajčat program.jpg