Na úřadě se zabydlela mořská víla

Do pohádkového světa pod mořskou hladinou se ponoří návštěvníci městského úřadu. A to díky velkoformátové malbě, kterou v prvním patře před zasedací místností 112 vytvořili studenti Soukromé střední průmyslové školy Cultus. Hravý obraz dotvořil atmosféru dětského koutku, který při návštěvách úřadu využívají zejména maminky se svými ratolestmi.

 

Zhruba od šedesátých let minulého století visel na tomto místě obraz od Rudolfa Gajdoše. Ten nedávno prošel rukama restaurátora a dnes už jej mohou lidé obdivovat v plné kráse na vhodnějším místě o mezipatro výše. Pro osiřelou zeď tak bylo potřeba najít nové téma.

„Chtěli jsme tady mít něco, co by lépe korespondovalo s využitím prostoru jako dětského koutku. A zároveň něco veselého, co by osvěžilo prostředí úřadu,“ vysvětluje tajemník Městského úřadu Břeclav Ivan Kejík, který téma podmořského světa navrhnul. „Obdivuji, jak se studentům podařilo vymalovat obraz na tak velké ploše. Malba bude určitě nejen děti těšit řadu let,“ ocenil práci devíti studentů, kteří se při výzdobě zdi střídali.

Malba na zeď a v tak velkém formátu pro ně byla premiérou. Už jen přenést návrh, připravený na papíře velikosti školního sešitu, na zeď, bylo oříškem vyžadujícím matematické výpočty, přesnost i značnou dávku kreativity. Za vůbec největší výzvu ale sami studenti považují míchání barev tak, aby i mezi jednotlivými dny či střídajícími se skupinami studentů, vznikl tentýž odstín.