Nové dopravní značení v ulicích u břeclavského nádraží

Na základě opakovaných žádostí místních občanů rozhodlo město Břeclav o dočasném umístění dopravního značení v ulicích kolem nádraží. Stížnosti občanů na nadměrné dopravní zatížení některých ulic směřovaly také k zajištěním větší bezpečnosti v této lokalitě. Od středy 16. září budou ulicích v lokalitě u břeclavského nádraží instalována dopravní značení „Zákaz zastavení“. Tato opatření se týkají ulic Břetislavova, Čechova a Denisova a značení zde bude zatím do konce roku 2020.


Lokalita u břeclavského nádraží je dlouhodobě terčem kritiky a nespokojeností zdejších občanů. Tato oblast je nadměrně zatížena dopravou, způsobenou podle místních zejména zrušením bezplatných parkovacích míst v jeho okolí. Často zde parkují ti, kteří pokračují v cestě vlakem a nechtějí platit za parkovné přímo u nádraží.

V současné době není možné v těchto ulicích odbočit bez dostatečného výhledu a také prostoru k odbočení. Nový zákaz bude platit obousměrně, aby již nedocházelo vlivem zúžené vozovky k objíždění přes travnatou plochu ulic. Věříme, že tato opatření povedou k zajištění bezpečného a plynulého provozu.