Nové hřiště je přístupné veřejnosti

Ode 22. března je veřejnosti přístupné hřiště u základní školy na ulici Sovadinova (ZŠ a MŠ Kupkova). Nově zrekonstruované hřiště si tak budou moci užívat nejen školáci, ale třeba i obyvatelé blízkých sídlišť.

Přesně před rokem prostor kolem hřiště obehnaly pásky a nastoupila technika, aby proměnila zastaralé hřiště v to, čím je prostor za „žlutou školou“ dnes. Moderní povrch, atletický ovál, hřiště pro fotbal, basketbal či volejbal, k tomu zemní trampolína, venkovní workout nebo lezecká síť - to všechno zhruba desetimilionová investice dětem a sportovcům přinesla.

„Tím, že hřiště je víceúčelové, budeme ho moci využívat jak v rámci mateřské školy, tak v rámci základní školy při hodinách tělocviku nebo pro děti ze školní družiny v rámci zájmového vzdělávání. To, co pro nás je úplně nové a je to velká výzva, je otevření hřiště veřejnosti v odpoledních hodinách. Doufáme, že se stane oblíbeným nejen pro naše žáky, ale i pro Břeclaváky, kteří sem budou docházet ve volném čase,“ vyjádřila se při slavnostním otevření hřiště ředitelka školy Helena Ondrejková.

Hřiště bude otevřené vždy ve všední dny od 16 do 19.30 hodin. A to až do konce června. O prázdninách, kdy není škola v provozu, bude hřiště uzavřené. Znovu pak veřejnost přivítá v září a v říjnu. O provoz a hladký chod hřiště se bude starat správce. Variantu zprovoznění hřiště i během víkendů a prázdnin vedení města ještě řeší.

„Jsem rád, že po hřišti u Základní školy Slovácká je lidem zpřístupněno druhé velmi krásné hřiště. Věřím, že bude hodně využívané a že se na něm bude sportovcům líbit,“ doufá místostarosta Milan Klim, který má v gesci právě oblast sportu.

Město v případě hřiště, které dlouho nebylo v ideálním stavu, nečekalo na dotační příležitost, ale pustilo se do rekonstrukce z vlastních finančních zdrojů. „Věděli jsme, jaký tento prostor má potenciál a nebyl využívaný jen kvůli tomu, v jakém stavu byl. Takže máme všichni radost z toho, že se hřiště konečně může otevřít veřejnosti,“ uvedl Petr Vlasák, místostarosta pro školství.

Jak poznamenal místostarosta Jakub Matuška, zodpovědný za oblast investic, koncept zpřístupňování školních hřišť veřejnosti se postupně bude zavádět i na dalších školách.