Novým ředitelem Terezy Břeclav je Radek Hrdina

Novým ředitelem městské příspěvkové organizace Tereza se od 1. března stane Ing. Radek Hrdina. O jeho jmenování do funkce rozhodla v pondělí 18. února městská rada.

Poté co se před koncem minulého roku vzdal funkce ředitele Terezy Břeclav Dymo Piškula, bylo vyhlášeno výběrové řízení na obsazení tohoto místa. V prvním kole se výběrové komisi představilo 16 kandidátů, z nichž pět bylo vybráno do kola druhého.Dva kandidáti se z druhého kola omluvili, takže se nakonec rozhodovalo mezi trojicí uchazečů. "Bylo to náročné výběrové řízení, součástí druhého kola byly i osobnostní testy, prováděné odbornou firmou a uchazeči museli vytvořit projekt delimitace střediska technických služeb. Všichni tři kandidáti byli velmi kvalitní a určitě by pro město byli přínosem," popsal výběrové řízení místostarosta Richard Zemánek. Výběrová komise nakonec doporučila radě města jmenování Radka Hrdiny.

Letos pětačtyřicetiletý Radek Hrdina z Hustopečí je absolventem strojní fakulty VUT Brno, v minulosti pracoval v několika firmách jako konstruktér, pracovník obchodního oddělení nebo vedoucí investic. Od roku 2016 působil v břeclavském Gumotexu jako vedoucí odboru investiční výstavby a později jako technický ředitel a člen vedení společnosti.