O břeclavský zámek bude pečovat nový Spolek

V Břeclavi vznikl Spolek pro břeclavský zámek, kterému dali do začátku každý tisíc korun z vlastní kapsy starosta a oba místostarostové.

Cílem Spolku je přinášet široké veřejnosti informace o zámku a okolí, které budou postaveny na odborných základech. Spolek se chce zaměřit na aktivity okolo zámku a zámeckého areálu, věnovat se místu z pohledu historického, aktuálního, ale i s ohledem na budoucí rozvoj, a pomoci tak hledat nové zdroje financování pro záchranu zámku i podzámčí.

„Vážíme si toho, že ve městě vznikla skupina nadšenců a odborníků, která chce pečovat o břeclavský zámek a podzámčí. Jednoznačně chceme tuto aktivitu podpořit. Proto jsme se všichni tři domluvili na tom, že do začátků dáme spolku každý 1.000 korun z vlastních peněz. Chceme tím přispět na rozjezd činnosti spolku, protože nám na rozvoji zámku záleží,“ řekli starosta Svatopluk Pěček a místostarostové Jakub Matuška a Richard Zemánek.

Jménem Spolku převzal soukromé příspěvky od členů vedení města místopředseda Spolku Jaroslav Čech. Podrobnější informace o Spolku najdete na webu https://www.srdce-breclavi.cz/ nebo na FB Srdce-Břeclavi-Zámek Břeclav.