O víkendu oslavíme 100. výročí vzniku Československa

V neděli 28. října uplyne 100 let od rozbití rakousko-uherské monarchie a vyhlášení samostatného státu Čechů a Slováků. Tuto významnou historickou událost si připomenou také Břeclavané.

V sobotu začne program oslav v 16 hodin slavnostním odhalením znovu obnoveného Památníku svornosti na Smetanově nábřeží. V 17 hodin bude zahájen tradiční vzpomínkový akt u sochu prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Ve stejnou dobu se začne formovat Na Řádku u sochy hrocha lampionový průvod, který se následně spojí s účastníky vzpomínkového aktu a všichni se společně vydají na náměstí ke kinu Koruna, kde se uskuteční hlavní část oslav (od 17.45 hodin). Připraveno je vystoupení folklorního souboru Old Stars Břeclav a břeclavského pěveckého sboru The Candies, nebude chybět program pro děti, zapálení vatry a slavnostní ohňostroj v národních barvách.
Program oslav uzavře v neděli 28. října slavnostní koncert Břeclavského komorního orchestru, který sestavil repertoár z českých filmových melodií uplynulého století (od 18 hodin). Hudební produkci doplní i promítání ukázek z filmů.

Oslavy 100 let ČSR.jpg