OBNOVENÍ SPOJENÍ DO OBCÍ POSTIŽENÝCH TORNÁDEM OD 28. 6. 2021

Od pondělí 28.6.2021 dojde k částečnému obnovení spojení linkami IDS JMK tornádem postižených obcí a to následovně:

Linka 572 bude vedena i nadále podle speciálního jízdního řádu pouze v úseku Břeclav – Lanžhot – Kostice – Tvrdonice – Týnec. Úsek Týnec – Hodonín zatím není možné obsloužit.

Obnoví se linka 573 v trase Břeclav – Hrušky – Prušánky ovšem s vynecháním obsluhy Mor. Nové Vsi. Pro obsluhu Mor. Nové Vsi bude zřízena dočasné zastávka Mor. Nová Ves, Jednota nacházející se na silnici III. tř. směr Prušánky u křiž. se silnic I/55 x II/424 a III/4233.

Pro spojení Břeclav – Hodonín lze využít autobusy náhradní dopravy za vlak, který je v daném úseku mimo provoz. Autobusy náhradní dopravy jedou mezi Břeclaví a Hodonínem bez zastavení v zastávkách po trase. Autobusy náhradní dopravy jezdí mezi Břeclaví a Hodonínem v časech odjezdů vlaků s tím, že návazné vlaky linek S9 a R13 mohou být opožděny o cca 15 min. z důvodu čekání na autobus náhradní dopravy. Předpokládáme, že od úterý 29.6.2021 bude platit výlukový jízdní řád linek S9 a R13 v relaci Břeclav – Hodonín s mírně odlišnou organizací dopravy.

Pro spojení Lužice – Hodonín lze využít autobusy linek 556 a 913, které jezdí po svých trasách bez omezení.  

Obec Hrušky tak obslouží linka 573, obec Lužice linky 556 a 913. Částečnou obsluhu Mor. Nové Vsi zajistí linka 573 s přesunutou zastávkou Mor. Nová Ves, Jednota u křiž. se silnicí I/55. Obec Mikulčice není možné prozatím obsloužit – doporučujeme využít pěší přesun z autobusu linky 556 ze zastávky Lužice, u školy. Pro spojení mezi Hodonínem a Břeclaví využijte autobusy náhradní dopravy za vlaky linky S9 a R13.

Jízdní řády uveřejníme ve večerních hodinách.