Obřadní síň dosloužila, příští rok bude nová

Ve čtvrtek 25. května v 10 hodin bude slavnostně poklepán základní kámen nové obřadní místnosti u městského hřbitova v Břeclavi.

Nynější obřadní síň byla dána do provozu 5. listopadu 1965 a několik let již nesplňuje provozní ani estetické požadavky na důstojné rozloučení se zemřelými. Proto se už před několika lety minulé vedení města rozhodlo zadat studii nové obřadní síně a oslovilo tři architekty, kteří předložili své návrhy. Dál se ale situace nikam neposunula. Po volbách v roce 2014 se výstavba nové obřadní síně stala jedním z bodů programového prohlášení současné koalice. Vedení města pozvalo všechny tři architekty, aby prezentovali své návrhy radním, kteří se nakonec rozhodli použít studii architekta Libora Foukala.

Demolice současné obřadní síně začne  1. června, nová obřadní síň i prostranství kolem ní by měly být dokončeny do 2. července 2018.

Po dobu výstavby budou Břeclavané po domluvě s pohřební službou využívat některou ze stávajících dvou obřadních síní v Poštorné nebo ve Staré Břeclavi. Po dohodě s firmou, která bude realizovat stavbu nové obřadní síně, bude umožněn přístup na městský hřbitov boční bránou, dle klasické provozní doby.