Parkovací věž pro cyklisty je hotova, čeká na kolaudaci

Ve čtvrtek dopoledne předala dodavatelská firma městu dokončenou parkovací věž pro kola. Do konce července by stavba měla být zkolaudována a bezprostředně poté už začne sloužit cyklistům.

Ve věži lze zaparkovat 102 kol nebo elektrokol a 16 kol dětských. Jedno zaparkování trvá od přistavení kola k věži po vydání parkovacího lístku 16-23 vteřin (podle patra, do kterého automatický výtah kolo umístí). Platí se až po vyzvednutí kola, sazba je 5 Kč za 24 hodin. Držitelé In-karty Českých drah mají prvních 24 hodin parkování zdarma. Platit lze pouze mincemi všech velikostí, automat vrací drobné. Prostor ve věži i před ní je neustále monitorován kamerami městské policie, takže cyklisté budou mít svá kola v naprostém bezpečí. Před věží mohou cyklisté použít pumpu k nafoukání kola, v nejbližší době zde bude instalována také nabíječka elektrokol.
"Zkušenosti z jiných měst ukazují, že zájem o parkovací věže je, věřím tomu, že i Břeclavané tuto službu ocení a budou parkovat především dražší kola a elektrokola tímto bezpečným způsobem," uvedl břeclavský místostarosta Svatopluk Pěček, který si funkčnost věže osobně odzkoušel.

cyklověž3.jpg

cyklověž 2.jpg

cyklověž.jpg