Policisté dopadli podezřelého z vraždy

Jihomoravští kriminalisté po usilovné práci a zkoumání důkazů ve čtvrtek 15. srpna obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy devětadvacetiletého muže, který bydlel i se svou rodinou v Břeclavi.

Obviněný byl v minulosti již několikrát souzen především pro majetkovou, ale i násilnou trestnou činnost. Na místě činu bylo při ohledání zajištěno více než 100 stop. Zásadním důkazem pak byly stopy daktyloskopické a biologické. Rozsah zranění obou obětí byl značný, neměly šanci útok přežít. 

Obviněný útočil bodnořezným nástrojem. Do domu šel krást, přitom ale vyrušil jeho obyvatele. Pravděpodobně nechtěl, aby jej identifikovali a rozhodl se je usmrtit. Po dokonání skutku z místa činu odjel na kole. Podařilo se zjistit, že v kontaktu se zavražděnými byl i v době před činem. K věci se jako podezřelý přiznal, po sdělení obvinění už vypovídat odmítl.

Na případu pracoval tým složený z kriminalistů prvního oddělení, specialistů z odboru kriminalistické techniky a expertíz, kriminalistů z Břeclavi a dalších policistů. Poděkování patří i veřejnosti, která nám při řešení případu pomohla. V případě odsouzení muži za dvojnásobnou vraždu hrozí trest odnětí svobody na 15 až 20 let nebo trest výjimečný. Čin spáchal na dvou osobách s úmyslem získat pro sebe majetkový prospěch a ve snaze zakrýt trestný čin.