Policisté se o Velikonocích zaměří na rychlost a alkohol

Nouzový stav dal bohužel některým řidičům křídla. Provoz na silnicích v posledních týdnech z důvodu opatření vlády výrazně prořídl. Někteří řidiči si bohužel zrychlení průjezdu městem vyložili po svém a nezřídka tak dupnou na plyn více, než je povoleno.

92218078_3006087616081367_4700225416319729664_n.jpg

O prodlouženém velikonočním víkendu se nejen proto městští i státní policisté zaměří při zvýšených kontrolách zejména na rychlost, ale také na měření hladiny alkoholu v krvi. Apelujeme tak na řidiče, aby při průjezdu městem i mimo něj dodržovali maximální povolenou rychlost. A to nejen o Velikonocích! "Mimořádná opatření v souvislosti s řídkým provozem v některých mohou budit dojem, že se policisté soustředí jen na hlídání hranic s tím, že na kontrolní činnost nemají prostor. To jsou samozřejmě liché informace," vysvětlil velitel městské policie Břeclav Stanislav Hrdlička s tím, že kontroly budou pokračovat také po Velikonocích. "I přesto, že město Břeclav apelovalo na občany, aby o Velikonocích z důvodu nastalé situace nenavštěvovali hřbitovy a své rodiny, neděláme si iluze o tom, že na silnice nevyjedou tzv. sváteční řidiči často starších věkových kategorií, což sebou nese určité riziko. Pokud proto nemusíte vyjíždět, nechte o Velikonocích auta doma," doplnil.

Zatímco v posledních týdnech byl provoz na silnicích řídký, zejména v posledních dnech před velikonočními svátky zhoustl. Proto nyní opět řídí dopravu v Břeclavi semafory. "Dbejte proto prosím zvýšené opatrnosti při průjezdu městem a respektujte světelnou signalizaci. O svátcích a v případě snížení provozu po Velikonocích budou semafory opět vypnuty," doplnil velitel strážníků.