Pomoc zasaženým obcím

Vážení občané,

nevídaná bouře, která včera večer zasáhla Břeclav, způsobila mnoha lidem škody na majetku zejména v podobě poničených domů a vozidel. Ve vedlejších obcích jen několik kilometrů od Břeclavi ale bouře společně s tornádem měla mnohem ničivější účinky. Mnozí lidé přišli o střechu nad hlavou, jsou zranění, bohužel i mrtví. Následující dny, týdny a měsíce budou pro obyvatele extrémním počasím zasažených obcí u Břeclavi neskutečně psychicky i fyzicky náročné. Už v průběhu noci jsme zaznamenali velkou vlnu solidarity od obcí, firem, sdružení, spolků, ale zejména od občanů. Velmi děkujeme těm, kteří chtějí pomoci materiálně i fyzicky nebo třeba s ubytováním postižených občanů. Bude potřeba plachet, pitné vody, ale třeba také statiků, pokrývačů, klempířů…

Břeclavská radnice aktuálně podniká množství kroků ke zmírnění následků řádění živlů. V první fázi je nejdůležitější záchrana lidských životů, ihned poté přichází na řadu řešení materiální a další pomoci. Během tohoto dne a dnů následujících budete na FB města Břeclavi o všem promptně informováni.

Své nabídky pomoci společně s tel. kontaktem prosím směřujte nejlépe na e-mail krizovy.stab@breclav.eu, kde je budeme pravidelně několikrát denně vyhodnocovat a ozývat se vám zpět. Pomoc postiženým obcím se tak bude dařit lépe koordinovat.

Rovněž na vás všechny chci apelovat, abyste nenavštěvovali postižené oblasti, pokud k tomu nemáte neodkladný důvod. Silnice je potřeba zachovat průjezdné pro složky IZS.

Děkuji za pomoc, vstřícnost a pochopení.

Společně to zvládneme.
Svatopluk Pěček,
starosta Břeclavi