Pomozte s opravou zídky kolem poštorenského kostela

Jednou z nejkrásnějších břeclavských staveb, hojně navštěvovaných turisty, je kostel Navštívení Panny Marie v Poštorné. „Stejně jako stavba samotná je pod památkovou ochranou také ohradní zídka, která kostel obklopuje. Ta je ovšem kvůli povětrnostním vlivům i vandalům v havarijním stavu,“ popisuje starosta Břeclavi Svatopluk Pěček.

I když farnost zídku postupně opravuje, na kompletní rekonstrukci v ceně 2,5 milionu korun ještě peníze chybí. Současně totiž musí investovat také do opravy zatékající střechy, což je projekt v hodnotě čtyř milionů korun.

Pod záštitou města Břeclav a ve spolupráci s poštorenskou farností proto právě dnes začne veřejná sbírka, jejímž cílem je pomoci při obnově zídky kolem kostela. Prvním příspěvkem bude výtěžek z dnešního koncertu mužského sboru Klapa Vinčace z partnerského města Novi Vinodolski. Vstupné na koncert, který začíná v kostele Navštívení Panny Marie v 18.30 hodin, je dobrovolné.

„V rámci podpory rozvoje cestovního ruchu přispěje na opravu zídky také město Břeclav,“ přislíbil starosta.

A pomoci můžete i vy! Přispět je možné prostřednictvím zvláštního bankovního účtu 131 – 241800287/0100 a také do sbírkových pokladniček. Ty budou od pondělí umístěné v budově Městského úřadu Břeclav, v Turistickém informačním centru a v kostele Navštívení Panny Marie v Poštorné.