Práce na školní jídelně pro gymnázium brzy začnou

Finální podobu nájemní smlouvy pro historicky první jídelnu Gymnázia Břeclav dohodli na společné schůzce na Krajském úřadě v Brně zástupci města Břeclav a této vyhledávané břeclavské střední školy.

„Ze strany školy je dlouhodobá poptávka po vlastním stravování. Předběžně jsme se dohodli na pronájmu prostor bývalého lahůdkářství, které bude nově fungovat jako jídelna gymnázia. Do konce roku doladíme detaily smlouvy, začátkem příštího roku začnou úpravy prostor,“ uvedl místostarosta města Jakub Matuška.

 

Kromě přípravy prostor musí také dojít k zavedení zařízení do školského rejstříku a spuštění provozu výdejny jídla. To bude zajišťovat nadále kuchyně Střední průmyslové školy Edvarda Beneše. Jihomoravský kraj také projevil zájem stát se vlastníkem budoucí výdejny.  

„O školní stravování v sousedství gymnázia stojí jasná většina studentů, rodičů i učitelů, jak avizuje výsledek hlasování v anketě. Vzdálenost jídelny na průmyslovce, fronty na oběd a čas vymezený výukou pro studenty znamenají omezení, takže stravu raději pravidelně řeší v okolních fast foodech či v supermarketu. Komfort břeclavských studentů všeho věku je pro nás důležitý, ve školkách i školách všech stupňů,“ doplnil místostarosta pro školství Petr Vlasák.