Přijďte 13.- 16. 6. podpořit sportovní naděje

Už příští týden vypukne na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Břeclav první ročník FOSFA olympiády břeclavských škol. Do soutěží o cenné kovy se 13.-16. června v pěti sportovních odvětvích kromě žáků z Břeclavi zapojí i jejich vrstevníci z Lednice a Valtic.

Akce navazuje na dlouholetou tradici závodů, při kterých poměřovali žáci základních škol z Břeclavi své síly v atletických disciplínách.

„FOSFA olympiáda břeclavských škol je logickým vyústěním našich dosavadních aktivit na podporu sportu. Dlouhodobě se spolu se sportovními oddíly z Břeclavi a okolí snažíme motivovat děti a mládež k pohybu a nenásilnou formou jim tak vštěpovat hodnoty, jako jsou disciplína, důvěra, úcta či respekt. Tedy hodnoty, které jim pomohou nejen na hřišti, ale zejména pak později v jejich profesním životě,“ vysvětluje Ivan Baťka, majitel a generální ředitel společnosti Fosfa, která je generálním partnerem olympiády a měla možnost pozměnit také podobu soutěže. Vedle tradiční atletiky se tak bude letos poprvé soutěžit také ve volejbalu, fotbalu, florbalu a stolním tenisu.

 

Akce rozhýbe 800 dětí z Břeclavi, Lednice a Valtic

Oproti minulosti bude letos akce otevřena i žákům z jiných než břeclavských škol – poprvé tak budou moci startovat i mladí sportovci z Lednice a Valtic. Díky tomu se také prakticky zdvojnásobí počet účastníků – organizátoři očekávají zhruba osm set soutěžících.

Významným partnerem čtyřdenní sportovní události bude Město Břeclav. „Podpora sportu dětí a mládeže je z pohledu města stěžejní. Jsme si dobře vědomi přínosu pohybových aktivit pro zdravý vývoj dětí a sport chápeme i jako oblíbenou a smysluplnou volnočasovou aktivitu. Proto dlouhodobě vyhlašujeme kromě základních dotací na činnost také dotační programy na podporu materiálně technické základny sportu nebo individuálních dotací na podporu mimořádných akcí a účasti sportovců na významných sportovních akcích. Ze stejného důvodu se rádi stáváme partnerem sportovních akcí pořádaných na území města. A u FOSFA olympiády břeclavských škol jsme jednoduše nemohli chybět – bude to jedna z klíčových událostí dětského a mládežnického sportu letošního roku,“ uvádí břeclavský místostarosta Milan Klim.

Přijďte od úterý 13. do pátku 16. června podpořit mladé sportovce a jejich výkony odměnit svým potleskem. Detailní harmonogram spolu s propozicemi jednotlivých disciplín najdete na tomto odkazu: https://fosfasport.cz/fosfa-olympiada-breclavskych-skol/.