Přípravy na Memoriál Ivana Hlinky vrcholí

Přestože je léto ještě v plném proudu, v Břeclavi už se stále víc myslí na lední hokej. Blíží se totiž další ročník Memoriálu Ivana Hlinky, prestižního turnaje osmnáctiletých hokejistů.

Stejně jako v předchozích letech se i letos o jeho pořadatelství podělí Břeclav a Bratislava. V Břeclavi se od 7. srpna utkají v základní skupině týmy České republiky, USA, Švédska a Švýcarska. Ještě před zahájením turnaje, v sobotu 5. srpna, se fanoušci v Břeclavi mohou těšit na „předkrm“ v podobě přípravného utkání Čechů a Kanaďanů.

Pořadatelem břeclavské části turnaje je i tentokrát příspěvková organizace města Tereza Břeclav. „Také letos bude před zimním stadionem fanzóna, kde budou k dispozici suvenýry i focení se známými hokejovými osobnostmi. Večer zde bude vždy diskotéka, ve středu 9. srpna připravujeme koncert, aby se fanoušci mohli pobavit i po skončení utkání,“ zve ředitel Terezy Břeclav Dymo Piškula a přidává jednu novinku: „Letos jsou k dispozici i permanentní vstupenky za 250 korun, které platí i na přípravný zápas s Kanadou, takže kdo bude chtít vidět všechny zápasy, ten může ušetřit.“ Denní vstupné bude vždy platit na oba zápasy (80 Kč), děti do 130 centimetrů budou mít vstup zdarma. Permanentky jsou již připraveny a budou k dostání pouze na zimním stadionu.

Český tým bude své zápasy v základní skupině hrát vždy od 19 hodin, postupně si změří síly se Švýcarskem, Švédskem a USA. Odpolední zápasy budou začínat v 15.30.

Turnaj, na kterém v minulosti hrály největší hvězdy současného světového hokeje, by si fanoušci neměli nechat ujít. Tím spíš, že v příštím roce se uskuteční v kanadském Edmontonu. Do Břeclavi se vrátí v roce 2019.