Prohlédněte si plány hotelu na zámku

Nahlédněte s námi pod pokličku plánů na přestavbu břeclavského zámku na hotel. Díky nákresům a vizualizacím si můžete představit možnou budoucí podobu areálu včetně rozvržení jednotlivých místností.

Budoucí hotel obklopí parková zeleň, navržena je i vodní plocha v předzámčí. Do budovy hosté vstoupí hlavním vstupem skrze novou přístavbu. Ta by měla vzniknout na úrovni suterénu, její vizuální dopad na zámek tak bude minimální.

„Je pro nás důležité zachovat charakter místa, které slouží pro kulturní akce a setkávání. To se ale se záměrem hledání investora pro rekonstrukci zámku na hotel nevylučuje. Důležité je, že investorovi bychom chtěli zámek pronajmout, aby v něm hotel provozoval a aby se lokalita pod zámkem někam posunula,“ zdůrazňuje místostarosta Jakub Matuška.

Jako první návštěvníci vejdou do rozlehlé recepce, která bude kombinací starého a nového. Vizuálně atraktivním prostor učiní nejen přiznané archeologické vykopávky ukryté pod skleněnou dlažbou, ale i moderní materiály jako beton a sklo ve spojení s dřevem. Stejně jako v recepci bude historie zámku prostupovat celým hotelem jako jeden z hlavních znaků jeho identity.

Přízemí ukryje také sedm multifunkčních konferenčních sálů, které bude možné propojit s vnějšími prostorami. Architekti zde v plánech umístili i bar či jídelnu a rovněž zázemí hotelu od kuchyně přes šatny a kanceláře až po strojovny. Nechybí například vinný sklep s degustačními prostorami nebo knihovna.

První až čtvrté nadzemní podlaží již má patřit pokojům, ale například i fitness centru či sauně. Hotelové pokoje o rozloze od 25 do 75 metrů čtverečních jsou navrženy v jednoduchém praktickém stylu. Ve střídmém interiéru vyniká architektura a ušlechtilé materiály zámku. Pokoje mají mít současný nádech, aniž by ovšem opomenuly podstatu opevnění. Návrh počítá s klasickými dvoulůžkovými pokoji a také pokoji apartmánového typu.

Severní část, tedy současné nádvoří zámku, zůstává příjemným náměstím. Pod zámkem je naplánována parkovací podnož, auta se tak mohou skrýt do podzemních garáží.

Celý hotel by měl fungovat ekologickým a udržitelným způsobem, vizí architekta je šetření materiálem, energií, zdroji, šetrné a úsporné řešení provozních potřeb a další. Důraz má být kladen také na propojení s místními podnikateli a producenty. Tedy na provázanost hotelu s dalšími odvětvími ekonomiky. Více informací o projektu najdete na https://hotelzamekbreclav.cz/.

Návrh budoucí podoby hotelu na zámku si můžete prohlédnout zde:

https://issuu.com/breclav/docs/studie_z_mek_b_eclav_final_0acde8b9cb5ffc