Projekt Dobrý úřad - Břeclavi se daří

Již řadu let je Městský úřad Břeclav zapojen do projektu Dobrý úřad. Hlavním cílem tohoto projektu je snaha o zlepšení komunikace mezi městem a jeho občany, o zlepšení poskytovaných služeb a také o získání pozitivní zpětné vazby od občanů.

Již v minulých letech byly výsledky břeclavské radnice pozitivní, skvěle si vede také v současné době. V průběžném hodnocení 34 městských úřadů má zatím břeclavská radnice nejlepší hodnocení 4,87 (5 je maximum). Na dalších "medailových" pozicích jsou městské úřady Studénka (4,85) a Nové Město nad Metují (4,82).
"Projekt Dobrý úřad nám poskytuje konkrétní zpětnou vazbu od našich klientů, bez které bychom nemohli naplňovat vizi města a úřadu. Tato zpětná vazba je pro nás i měřítkem kvality práce našich úředníků a není vždy jenom pozitivní. Ale i ty negativní ohlasy nás posouvají dále v profesionálním přístupu směrem k vyřizování záležitostí v kvalitě, kterou občan požaduje. Výsledky potvrzují, že jdeme správným směrem a to mě samozřejmě těší," uvedl tajemník Městského úřadu Břeclav Zdeněk Opálka.
Fungování projektu je jednoduché a občana zatěžuje jen minimálně. Během jednání na úřadě si může ze stojánku vzít formulář, v němž vyplní svou e-mailovou adresu a odbor, na kterém jednání probíhalo. Vyplněný formulář pak vhodí do boxu u hlavního vchodu do radnice. Následně je e-mailem požádán, aby zhodnotil svou zkušenost s úřadem a městem. Hodnocení je anonymní - jakmile je e-mail od občana zadán do systému, je mu přiděleno číslo, a proto není možné zjistit, kdo hodnotil. Průběžné výsledky mohou občané sledovat na http://www.dobry-urad.cz

dobrý úřad.png